Mezoterapia

Istnieje wiele metod pielęgnacji skóry, z których możemy skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej. Jedną z nich jest mezoterapia. To działający miejscowo zabieg, mający na celu regenerację, odżywienie lub dostarczenie do skóry właściwej substancji leczniczych. Stosuje się go nie tylko jako element pielęgnacji, ale również terapii dermatologicznej. Możemy wyróżnić zarówno formę igłową oraz bezigłową mezoterapii.

Mezoterapia bezigłowa.

W ramach tego pierwszego sposobu aktywne substancje wnikają do skóry poprzez niewielkie nakłucia (wykonane specjalnymi igłami lub strzykawkami). W mezoterapii bezigłowej preparaty są wprowadzane w sposób nieinwazyjny. Może się to odbywać za pomocą elektroporacji (z wykorzystaniem prądu elektrycznego), ultradźwięków (przy sonoforezie).
Mezoterapia ma zastosowanie m.in. przy : odmładzaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu a nawet dłoni, redukowaniu zwiotczałej skóry, likwidowaniu rozstępów, cellulitu, w profilaktyce przeciwzmarszczkowych czy przy nadmiernym wypadaniu włosów bądź łysieniu .
Jak działa mezoterapia? Substancje podawane w ten sposób wnikają dużo głębiej w skórze, dzięki czemu ich działanie jest efektywniejsze. Ponad to – mogą oddziaływać na konkretny problem.

Przeciwwskazania.

Preparaty wykorzystywane przy mezoterapii mogą mieć zarówno formę gotowych koktajli czy leków, jak i być indywidualnie dobieranymi do potrzeb pacjenta.
Nie każdy może korzystać z mezoterapii. Przeciwwskazaniami są: ciąża, okres laktacji, menstruacja, cukrzyca, choroby nowotworowe a także zakażenia bakteryjne czy wirusowe czy uczulenie na jakieś składniki podawanych preparatów. Należy również pamiętać o zachowaniu wzmożonej ostrożności w przypadku mezoterapii igłowej. Jest to bowiem zabieg inwazyjny, wymagający od wykonującego go specjalisty umiejętności i doświadczenia.

PODZIEL SIĘ: