Olejki do masażu sposobem na urozmaicenie życia seksualnego

Olejki do masażu
Pexels, Elina Fairytale

W pewnym momencie dochodzimy do takiego momentu w długoletnim związku, że zaczynamy szukać sposobów na urozmaicenie życia seksualnego. Na rynku można znaleźć wiele różnych gadżetów erotycznych. Jeśli na razie nie jesteście jeszcze gotowi na włączenie tego typu zabawek do erotycznych igraszek, sięgnijcie po olejki do masażu. Te dodadzą odrobinę pikanterii waszemu życiu seksualnemu.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto stosować olejki do masażu?
  2. Co zawierają olejki do masażu erotycznego?
  3. Jak wygląda masaż erotyczny?
  4. Olejki do masażu – poznaj korzyści z ich stosowania
  5. Rodzaje olejków do masażu. Jak urozmaicić grę wstępną?
  6. Bezzapachowy olejek do masażu
  7. Świece do masażu erotycznego
  8. Oleje jadalne a masaż erotyczny
  9. Gdzie zamówić olejki do masażu erotycznego?

Dlaczego warto stosować olejki do masażu?

Olejki do masażu to, jak sama nazwa wskazuje, oleiste substancje, które nadają skórze poślizg. To bardzo ważny aspekt, który często lekceważymy. Gdy masujemy kogoś nagą dłonią, to powstaje tarcie skóry o skórę. W rezultacie może dojść do nieprzyjemnych otarć i uszkodzeń naskórka. Aby tego uniknąć, należy nadać skórze poślizg, sięgając po olejki do masażu erotycznego. Te mają szereg zalet, które przedstawimy wam poniżej.

Co zawierają olejki do masażu erotycznego?

Olejki do masażu erotycznego mogą różnić się składem. Na rynku znajdziemy zarówno takie, przy produkcji których wykorzystano oleje roślinne, jak i o bardziej chemicznym składzie. W tym drugim przypadku wśród ingredientów często możemy odnaleźć parafinę, glicerynę i silikony. Olejki do masażu erotycznego mogą być też wzbogacane substancjami zapachowymi, które pozwalają wznieść się na wyższy poziom relaksu. Dużą popularnością w aromaterapii cieszą się olejki eteryczne z lawendy i ylang-ylang. Pozwalają one wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń. Podobnie zresztą działa sam masaż. Wskutek uciskania i ugniatania mięśni wraz ze skórą, zredukowane zostaje napięcie, które w dłuższej perspektywie może przejść w objawy psychosomatyczne, w tym migreny na tle nerwowym. Wiele osób lubi masaż, gdyż przyjemność sprawia im sam dotyk.

masaż erotyczny

Jak wygląda masaż erotyczny?

Masaż erotyczny początkowo nie różni się zbytnio od zwykłego masażu.  Ten obejmuje bowiem plecy, kark, ręce i nogi. Pozwala odprężyć się po stresującym dniu i zaznać uczucia błogości. Jednak w pewnym momencie dłonie partnera wykonującego masaż wędrują coraz bliżej miejsc intymnych. Tego typu gra wstępna stanowi niezwykle ekscytujące przeżycie. Buduje bowiem erotyczną atmosferę, której towarzyszy uczucie podniecającego zniecierpliwienia. W pewnym momencie nie możemy się już doczekać, kiedy dłoń partnera zacznie pieścić nasze genitalia i strefy erogenne. Jak widać, masaż erotyczny pozwala wnieść przyjemne ożywienie nawet do związku z dłuższym stażem.

Olejki do masażu – poznaj korzyści z ich stosowania

Masaż, w którym skóra pociera o skórę, powoduje dyskomfort u obu stron. Olejki do masażu nadają poślizg, który redukuje tarcie i czyni sam zabieg niezwykle przyjemnym doznaniem. Ponadto wiele produktów zawiera naturalne oleje roślinne oraz inne substancje, które pielęgnują skórę i dogłębnie ją odżywiają.  Pamiętajmy o tym, że płaszcz hydrolipidowy stanowi naszą naturalną barierę ochronną. Gdy jest ona szczelna, w mniejszym stopniu grożą nam podrażnienia, alergie i infekcje bakteryjne.  W związku z tym pielęgnacja ciała powinna stanowić stały punkt w naszym planie dna. Samodzielne wklepywanie kosmetyków w skórę nie jest jednak zbytnio fascynującym przeżyciem. Tę czynność można jednak uprzyjemnić, prosząc partnera o erotyczny masaż z użyciem wybranego olejku, najlepiej takiego o bogatym składzie.

Rodzaje olejków do masażu. Jak urozmaicić grę wstępną?

Sklep erotyczny Easytoys.pl oferuje różne rodzaje olejków do masażu. Za ich sprawą gra wstępna będzie stanowiła niezwykle ekscytujące przeżycie. Miejsca intymne to niezwykle wrażliwa część naszego ciała, która łatwo ulega podrażnieniom. W związku z tym do ich masażu warto wybrać produkt 2 w 1, czyli połączenie olejku do masażu z lubrykantem. Tego typu specyfiki mają starannie skomponowane składy, dzięki czemu nie wykazują właściwości drażniących skórę.  Ich wybór jest jednak bardziej ograniczony, a ceny wyższe.

Bezzapachowy olejek do masażu

Jeśli chcesz sprawić swojemu partnerowi masaż erotyczny, ale nie wiesz, jaki olejek do masażu będzie najlepszy, postaw na produkt bezwonny. Tutaj nie zachodzi ryzyko, że zapach okaże się dla niego przyjemny i drażniący. Zmniejszeniu ulega również ryzyko wystąpienia alergii, ponieważ substancje zapachowe to jedne z najczęściej spotykanych alergenów.

 

Świece do masażu erotycznego

Świece do masażu to, wbrew pozorom, dość bezpieczne rozwiązanie, przynajmniej jeśli chodzi o ryzyko poparzeń. Gdy podpalimy knot, wosk szybko zacznie się topić i po chwili nada się do masażu ciała partnera. Nie musimy obawiać się poparzeń, gdyż wykorzystuje się tutaj woski o niskiej temperaturze topnienia. Problem stanowić mogą jednak reakcje alergiczne. Świece do masażu erotycznego wytwarza się bowiem z surowców potencjalnie uczulających, w tym z wosku pszczelego.  Zanim wylejesz stopiony wosk na skórę partnera, poczekaj chwilę, aby ostygnął i nie stwarzał zagrożenia.  Przed użyciem świecy do masażu erotycznego zaleca się zapoznanie z ulotką dołączoną do opakowania. Można na niej bowiem znaleźć nie tylko szczegółową instrukcję obsługi, ale też informacje o potencjalnych alergenach.

Oleje jadalne a masaż erotyczny

Czy masaż erotyczny może odbyć się w życiem olejów jadalnych? Okazuje się, że tak. Tego typu produkty mają jeszcze jedną zaletę. W związku z tym, iż nadają się do spożycia, można zlizywać je z ciała partnera, co jeszcze bardziej pobudza zmysły podczas gry wstępnej. Ponadto to nieco bardziej urozmaicona wersja pieszczot oralnych, które potrafią dostarczyć nieziemskiej rozkoszy.

Gdzie zamówić olejki do masażu erotycznego?

Jeśli planujesz masaż erotyczny, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie olejki. Sex shop online Easytoys.pl ma bogatą ofertę tego typu produktów. Na dodatek gwarantuje dyskretną wysyłkę, dzięki czemu twoje zamówienie pozostanie niespodzianką dla partnera, któremu chcesz sprawić zmysłową przyjemność. Wszystkie olejki oraz świece do masażu erotycznego, które znajdują się na stronie sklepu erotycznego Easytoys.pl, są całkowicie bezpieczne. Niemniej niektóre z nich, ze względu na swój skład, mogą wywoływać alergie u osób wrażliwych na któryś ze składników. W związku z tym przed złożeniem zamówienia zachęcamy do zapoznania się ze składem wybranych specyfików.

PODZIEL SIĘ: