Jak sobie radzić z utratą jędrności skóry?

Upływający czas ma znaczny wpływ na stan skóry. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra traci jędrność i młodzieńczy wygląd.

Utrata jędrności skóry może być spowodowana starzeniem się, jednak znaczny wpływ na jej stan może mieć również odpowiednie nawodnienie i pielęgnacja. Profilaktyka jak również pielęgnacja, kiedy już zauważy się pierwsze oznaki starzenia skóry, jest kluczowa dla pięknego, młodego wyglądu.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Upływającego czasu nie da się zatrzymać, jednak jędrność skóry może zostać zachowana na dłużej lub przywrócona dzięki kilku prostym zabiegom. Przede wszystkim wiąże się to z zastosowaniem odpowiedniej pielęgnacji i potrzebnych do tego kosmetyków. Skóra traktowana kremami, zwłaszcza tymi bogatymi w kwas hialuronowy, czy witaminy z grupy B, odwdzięczy się w zamian pięknym, promiennym wyglądem.

Masaż

Dla jędrnej skóry ważne są też odpowiednie masaże, np. przy pomocy olejków czy oliwek. Dzięki temu staje się bardziej elastyczna, lepiej ukrwiona. Poza tym, masaż ma również właściwości relaksacyjne. Należy pamiętać o regularnym traktowaniu jej peelingami, czy to mechanicznymi, czy enzymatycznymi. Dzięki temu można pozbyć się martwego naskórka, a tym samym ułatwić wszelkim kremom i balsamom wchłanianie w głąb skóry.

Najważniejsze – woda

Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie, czyli picie zalecanej ilości płynów. Skóra odwodniona traci jędrność, staje się wiotka i przez to szybciej również się starzeje.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: