Co faktycznie działa na zmarszczki?

Co faktycznie działa na zmarszczki

Od wieków kobiety prowadzą walkę z upływającym czasem. Czy istnieje złoty środek na zmarszczki?Na półkach drogerii można odnaleźć wiele kremów i specjalnych maseczek przeznaczonych do skóry dojrzałej, ze zmarszczkami. Producenci prześcigają się w wymyślaniu haseł reklamowych, które skutecznie zwabią pierwsze ofiary mijającego czasu do sklepów. Obiecują redukcję zmarszczek, gładką buzię, powrót do czasów nastoletnich.

Niestety, ale żaden krem nie usunie trwale powstałych już zmarszczek. Może wygładzić skórę, ujędrnić, ale kiedy pojawią się bruzdy i charakterystyczne załamania na skórze, nawet najdroższy krem sobie z nimi nie poradzi. Jedynym sposobem na młody wygląd jest medycyna estetyczna lub odpowiednia profilaktyka.

Na zmarszczki? Skalpel

Jak wiadomo, zabiegi medycyny estetycznej mogą zdziałać cuda. Wygładzić zmarszczki, ujędrnić, pozbyć się przebarwień, sprawić, że buzia będzie piękna i promienna. Nie wszystkich jednak stać na podobne rozkosze, dlatego warto odpowiednio wcześnie uzbroić się do walki z tykającym zegarem.

Profilaktyka

Profilaktyka zmarszczek jest najważniejsza, kiedy wykluczona jest możliwość skorzystania z mocy skalpela. Kremy są PRZECIWzmarszczowe. Nie działają na powstałe już zmarszczki, a mają im przeciwdziałać. Stąd już w wieku nastoletnim warto zacząć dbać o okolice oczu, a w wieku dwudziestu lat rozpocząć odpowiednią pielęgnację twarzy. Dobry krem, peeling i serum to pewnik dla utrzymania młodego wyglądu jak najdłużej.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: