Jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się, warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które wpłyną korzystnie na stan skóry.

Ważnym składnikiem kremów przeciwdziałających starzeniu się są składniki aktywne. W zależności do producenta i zastosowania, w kremach mogą znajdować się różne składniki aktywne, każdy o innym działaniu. W kosmetykach dla kobiet dojrzałych można znaleźć, np. koenzym Q10. Może on opóźnić proces starzenia się i poprawić elastyczność skóry. Q10 to tzw. przeciwutleniacz, który chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Komórki się regenerują, stymulowane jest produkcja kolagenu. Q10 może być składnikiem nie tylko kremów ale i balsamów i mleczek do ciała, czy szamponów, i odżywek.

Popularne jest też stosowanie witaminy A oraz C, które można znaleźć, np. w kremach po oczy. W niektórych specyfikach w składzie odnaleźć można kwas hialuronowy, powszechnie stosowany w medycynie estetycznej. Poprawia on nawilżenie, elastyczność i jak koenzym Q10 stymuluje produkcje kolagenu. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym elementem walki z pierwszymi oznakami starzenia się jest profilaktyka, czyli stosowanie kosmetyków nawilżających od samego początku. Regularna pielęgnacja cery, nawilżanie i złuszczanie to klucz do utrzymania młodego wyglądu. Zanim pojawią się pierwsze zmarszczki warto wyposażyć się w lekki krem po oczy i nawadniać skórę od środka pijąc spore ilości wody.

PODZIEL SIĘ: