Piękne i młode USTA – pielęgnacja i ćwiczenia

Zwykło się mawiać, że piękno wymaga poświęceń. Przeznaczając odrobinę czasu na pielęgnację i ćwiczenia, można zachować piękne i młode usta przez długi czas, bez pomocy medycyny estetycznej.

Pielęgnacja ust.

Pielęgnacja ust jest oparta na umiejętnym stosowaniu kremów pielęgnacyjnych i masażu. Jej podstawą jest staranne oczyszczanie ust i okolicy wokół nich. Po zmyciu makijażu płynem micelarnym i umyciu twarzy żelem oczyszczającym, należy posmarować okolice ust kremem na noc zawierającym witaminę A i E. Alternatywnym rozwiązaniem jest zaaplikowanie preparatu z witaminami A+E dostępnego w formie kapsułek. Nakładając preparaty na skórę wokół ust i wargi, należy pamiętać o odpowiedniej technice. Najlepiej wykonywać okrągłe, delikatne ruchy, podobnie jak w przypadku masażu twarzy.

Kondycja skóry i mięśni.

Warto zadbać nie tylko o kondycję skóry, ale również mięśni, które odpowiadają za jej odpowiednie napięcie. Gimnastyka ust jest bardzo prosta i przyjemna oraz nie wymaga dużo czasu. Ćwiczenia rozpoczyna się od rozciągania. Pierwsze z nich poleg na rozciąganiu ust wzdłuż i wszerz i wyraźnym wypowiadaniu samogłosek. Po około 2 – 3 minutach rozciągania należy delikatnie wymasować skórę wokół ust, a następnie przystąpić do kolejnego ćwiczenia. Odmładza i uelastycznia skórę wokół ust. Polega na naprzemiennym uśmiechaniu się od ucha do ucha i tworzeniu dziubka. Następne ćwiczenie opiera się na kilkukrotnym nabieraniu powietrza w policzki i powolnym uwalnianiu go. Ostatnie zadanie bardzo przypomina ziewanie, lecz wszystkie ruchy towarzyszące mu są wykonywane w powolnym tempie. Zaleca się gimnastykować usta codziennie, najlepiej przed lustrem, po nałożeniu na skórę preparatu zawierającego witaminy A i E. Ćwiczenia przedstawione wyżej ujędrniają skórę i wzmacniają mięśnie, pod warunkiem że są wykonywane regularnie.

TAGI:Piękne usta, kremy pielęgnacyjne, masaż, skóra wokół ust, kremy, preparaty odżywcze.

PODZIEL SIĘ: