O męskich zmarszczkach słów kilka

O męskich zmarszczkach słów kilka

Mężczyźni, tak jak i kobiety, starzeją się. Na ich twarzy również pojawiają się zmarszczki i bruzdy, tak samo jak w przypadku pań, skóra panów zdradza ich wiek. Pierwsze zmarszczki wielu kobietom spędzają sen z powiek.

Wiele z nich już na długo przed ich pojawieniem się stosuje silne kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki, skoncentrowane sera. Najważniejsze, aby wyglądać młodo jak najdłużej, dlatego regularna, staranna pielęgnacja jest dla większości pań codzienną rutyną.

Zmarszczki u panów

Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku mężczyzn. Rzadko słyszy się, żeby narzekali na pierwsze zmarszczki, a tym bardziej panicznie się ich bali. Nie zmienia to jednak faktu, że panowie, tak jak i panie, zmagają się z problemem starzenia się skóry. Prawdą jest, że zmarszczki u mężczyzn pojawiają się jednak nieco później niż u kobiet. Jest to związane z grubością ich skóry i ilością gruczołów łojowych. Skóra panów jest po prostu gęstsza i bardziej tłusta, dzięki czemu nie obserwują oni pojawiania się oznak starzenia zbyt wcześnie.

For MEN

Są jednak panowie, którzy dbają o skórę i starają się utrzymać ją w nienagannym stanie jak najdłużej. Jest to też wielka zasługa niektórych firm , które wprowadziły specjalne linie kosmetyków dla mężczyzn. Teraz używanie ich nie jest już wstydem, bowiem nie kojarzy się z podbieraniem kosmetyków żony. Wiele z tych linii dedykowanych jest panom, którzy walczą z pojawiającymi się zmarszczkami.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: