Dlaczego mam zmarszczki?

hoć każda z nas marzy o gładkiej twarzy, często zdarza się, iż nasza dieta i przyzwyczajenia sprzyjają powstawaniu zmarszczek. Czego należy unikać, aby spowolnić procesy starzenia?

Wiele kobiet marzy o śniadej cerze. Niestety, Słowianki z natury są blade. Kobiety, dążąc do ideału, opalają się na plażach i korzystają z dobrodziejstw solarium. Choć uzyskują pożądany efekt, po kilku latach ich skóra traci jędrność. Odpowiedzialność za ten stan ponoszą wolne rodniki, które powstają pod wpływem promieniowania ultrafioletowego. Te wysoce reaktywne cząstki przyczyniają się do mutacji DNA i uszkodzeń białek strukturalnych. Nadmierne opalanie nie tylko dodaje nam lat, ale przede wszystkim zwiększa ryzyko czerniaka.

Osobom, które marzą o śniadej cerze, z pomocą przychodzi przemysł kosmetyczny, który oferuje samoopalacze i mleczka brązujące. Tego typu preparaty są bezpieczne dla skóry. Osoby, które pragną cieszyć się gładką skórą, powinny codziennie korzystać z dobrodziejstw kremów z filtrem (minimum SPF 30). W przypadku zmarszczek profilaktyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Panie, które 2 razy dziennie stosują krem nawilżający, są w stanie spowolnić procesy starzenia. Warto wyrobić w sobie nawyk systematycznego sięgania po kosmetyki.

Na co dzień często zapominamy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Z przeprowadzonych badań wynika, iż każdego dnia powinnyśmy spożywać co najmniej 1,5 litra czystej wody. Warto pamiętać, iż słone zupy i słodkie napoje przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. Tego typu produkty odwadniają organizm. Niektóre kobiety, walcząc z trądzikiem, nadmiernie oczyszczają twarz preparatami na bazie alkoholu i tlenku cynku. Tego typu kosmetyki nie przynoszą pożądanych rezultatów, ponieważ wysuszona skóra produkuje więcej sebum. Jednocześnie preparaty antytrądzikowe sprzyjają powstawaniu zmarszczek. Choć nasze nawyki mają wpływ na wygląd skóry, czasem zdarza się, iż w wieku 25 lat pojawiają się spore zmarszczki. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponoszą geny. Powstawaniu zmarszczek sprzyjają różne czynniki. Warto zastanowić się, które z nich jesteśmy w stanie wyeliminować ze swojego życia.

PODZIEL SIĘ: