Prawidłowa pielęgnacja twarzy

Prawidłowa pielęgnacja twarzy
alexandru zdrobau z Unsplash

Od zawsze wiadomo, że atrakcyjny wygląd jest czymś, co sprawia, że czujemy się pewniejszymi siebie, samopoczucie jest ogólnie dobre i generalnie wiedzie się nam w życiu lepiej, świadczyć też może o nienagannym stanie naszego zdrowia, a już na pewno informuje, o tym iż przykładamy uwagę do dbałości o szczegóły. O ile niedoskonałości ciała stosunkowo łatwo jeszcze zamaskować poprzez odpowiednio dobraną garderobę, tak w przypadku twarzy jest to już rzecz bardziej problematyczna. Stres, zmęczenie, błędy żywieniowe, przybywające lata, wszystko to rysuje się na naszej twarzy niczym przedstawiający historię obraz. Nie zawsze to ukryjemy pod pierzyną makijażu. Zresztą gruba jego warstwa wcale nie wyjdzie na dobre nam, a raczej skórze, która potrzebuje oddychać.

Codzienna pielęgnacja twarzy oprócz zastosowania zbilansowanej diety i ewentualnej suplementacji to swego rodzaju rytuał, w którym warto pamiętać o nawadnianiu, czyli częstym piciu wody w znacznych ilościach, bądź popijaniu ziołowych herbatek, które podkreślą nasze naturalne piękno i zadziałają dla zdrowotności. Może to być skrzyp, bratek, rumianek oraz szereg innych cudownych ziółek. W przypadku cery z problemami istotne jest, by jak najmniej dotykać powstałe zmiany.

Codzienna pielęgnacja twarzy nie ogranicza się też jedynie do porannego dokładnego jej umycia, czy wieczornego demakijażu. Nie chodzi jednak o to, by myć twarz częściej bez konkretnej potrzeby, gdyż wielokrotne mycie pozbawia skórę płaszcza ochronnego, przez co ta narażona jest bardziej na negatywne czynniki. Kluczową rolę stanowić tu może nawet mydło, którego używamy, czy zbyt intensywne pocieranie skóry w trakcie mycia, peelingu, czy wycierania. Do codziennej pielęgnacji twarzy, ważne jest, aby wybierać natomiast produkty sprawdzone, przebadane dermatologicznie i najlepiej jak najbardziej naturalne, o bogatym składzie.

Odpowiedni krem dobrany do typu cery jest podstawą, jaką stanowi codzienna pielęgnacja twarzy, jednak niektóre składniki są wskazane dla każdego. Mowa tu o witaminie E, a także C, które warto dostarczać poprzez skórę, które uczynią ją bardziej promienistą. Działają one ochronnie na komórki i są silnym antyutleniaczem przeciwdziałającym starzeniu. Koenzym Q10, kwas hialuronowy, kolagen – te elementy wymagające uzupełnienia, zwłaszcza po 25 roku życia, zadbają o prawidłowe napięcie skóry i zapewnią dłużej młodzieńczy wygląd.

Na rzecz naturalnego słońca dobrze też zrezygnować z solarium, gdyż skóra poddawana sztucznemu opalaniu szybciej się starzeje, oczywiście ważny jest umiar oraz opalanie z głową. Należy pamiętać również, że odpowiednia długość snu też wpłynie na stan naszej cery.

Dowiedz się więcej na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-twarzy/

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: