Odbudowywanie kolagenu

Kolagen ma za zadanie utrzymywać elastyczność oraz właściwą strukturę naszej skóry. Z czasem jednak ilość włókien kolagenowych w naszych komórkach spada. Tempo tego procesu zależy m.in. od czynników genetycznych, ale także od prowadzonego przez nas stylu życia. Nie od dziś wiadomo, że nadmierne opalanie, palenie papierosów, przewlekły stres czy dieta uboga w mikroelementy działają bardzo negatywnie na kondycję naszej skóry. Niedobory kolagenu, które z czasem się pojawiają mogą być jednak odbudowywane, głównie przy pomocy specjalistycznych preparatów kosmetycznych.

 

Preparaty kosmetyczne.

Preparaty te mogą zawierać np. retinol, a także pentapeptydy. Dużą popularność zyskały w ostatnich latach kosmetyki zawierające kolagen morski, pozyskiwany z łusek oraz skóry ryb. Związek ten stymuluje naturalne procesy syntezy kolagenu oraz elastyny, a także wspomaga zagęszczanie i odnowę skóry. Kosmetyki z wysoką zawartością tej substancji umożliwiają nie tylko regenerację oraz odzyskanie sprężystości przez skórę, ale też jej skuteczne i długotrwałe nawilżenie. A jak wiadomo nawilżenie jest bardzo istotne z punktu widzenia profilaktyki przeciwzmarszczkowej. Oprócz tego można zdecydować się na pielęgnację „od wewnątrz”, m.in. za pomocą fitohormonów.

Promieniowanie podczerwone.

Dodatkowo stosunkowo niedawno pojawiły się urządzenia służące do regeneracji włókien kolagenowych, przy pomocy specjalnego promieniowania podczerwonego. W ramach tej metody następuje skrócenie włókien kolagenowych, a fibroblasty są stymulowane do produkcji nowych włókien. Wszystko to sprawia, że w skórze wzrasta ilość kolagenu. Zabieg jest dodatkowo bezbolesny. Średnio potrzebne są 4 serie zabiegu, w odstępach 4 – 6 tygodniowych. Efekty utrzymują się nawet do 5 lat. Skóra jest gładsza, ma jednolity kolor, zwężone pory, spłycone zmarszczki. Cena za zabieg waha się od 300 – 500 złotych. Należy jednak pamiętać, że metoda ta wykorzystuje naturalne zjawisko regeneracji skóry ,w związku z czym efekt ostateczny jest dość mocno uwarunkowany wiekiem pacjentki i stanem jej skóry.

PODZIEL SIĘ: