Domowa pielęgnacja dla cery dojrzałej

Na pielęgnacji czasami można zaoszczędzić, stosując produkty, które zazwyczaj są w domowej spiżarni.

Skutecznych sposobów na zmarszczki jest wiele, wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie. Jednak oprócz zakupienia dobrego kremu przeciwzmarszczkowego i serum, warto czasami sięgnąć po domowe sposoby na piękny wygląd.

Woda i spacer

Istotnym dla skóry jest dostarczanie jej odpowiedniej ilości wody, dlatego nie należy zapominać o piciu przynajmniej 1,5 litra płynów w ciągu dnia. Spacer dotleni skórę, muśnięta promieniami słońca będzie wyglądała jeszcze zdrowiej. W przypadku cery dojrzałej istotny będzie też masaż twarzy. Można go wykonać w czasie mycia buzi odpowiednim preparatem lub w czasie aplikowania kremu. Do cery dojrzałej zazwyczaj polecane są kremy tłustsze, bardziej bogate w konsystencji, dlatego na koniec warto go dodatkowo wklepać opuszkami palców.

Domowe maseczki

Ponadto, we własnej lodówce można znaleźć specyfiki, które korzystnie wpłyną na stan skóry. Warto czasami zamienić maseczki drogeryjne na te domowej roboty. W celu napięcia skóry sprawdzi się białko jajka i żelatyna. Z kolei odżywczo i wygładzająco będzie działał banan czy owoc awokado. Maseczki można wzbogacać o śmietanę, mleko czy twaróg. Sprawdzą się miód i oleje, np. lniany.

Kwasy podziałają rozjaśniająco i napinająco. Utarte jabłko z dodatkiem mąki ziemniaczanej nałożone na twarz ładnie ją rozświetli. Z octu jabłkowego wymieszanego w odpowiednich proporcjach można stworzyć doskonały tonik, lub jeśli skóra potrzebuje czegoś łagodniejszego – zastosować sok z ogórka.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: