Kosmetyki do CERY DOJRZAŁEJ co powinny zawierać?

Cera dojrzała potrzebuje specjalnych składników, które będą wspierać jej regenerację i odbudowę. Warto je poznać.

Pielęgnacja w dzień i noc.

Pielęgnacja skóry dojrzałej powinna obejmować zarówno dzień, jak i noc. Jej celem jest bowiem nie tylko wzmocnienie ochrony i nawilżenia cery, ale również przyspieszenie naturalnych procesów regeneracji. Substancje, które dobroczynnie wpłyną na dojrzałą skórę, to retinol, kwasy AHA, fitohormony, cytokiny i peptydy. Retinol zwiększa produkcję kwasu hialuronowego w skórze. Pogrubia skórę, odnawia ją i modeluje. Retinol, podobnie jak kwasy AHA pomaga pozbyć się przebarwień. Kwasy umożliwiają substancjom odżywczym zawartym w kremie głębiej wniknąć w skórę. Fitohormony i cytokiny odpowiadają za dostarczanie do komórek skóry potrzebnych składników odżywczych. Sprawiają, że wygląda promiennie. Peptydy działają zaś w ten sposób, że wnikają głęboko w skórę pobudzając ją do produkcji kolagenu. Dzięki tym aminokwasom skóra jest napięta i gładka.

Kosmetyki pielęgnacyjne.

Skuteczne kosmetyki pielęgnacyjne zawierają także szereg substancji naprawiających uszkodzenia skóry. Są to sterole, cholesterol, ceramidy i NNKT, które występują w organizmie, lecz z wiekiem ich ilość ulega zmniejszeniu. Uzupełniając ubytek poprzez dostarczanie ich w kremie, bądź w żelu poprawia się poziom nawilżenia cery oraz chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Zapobiegają również jego wysychaniu. Szczególnie ważną rolę odgrywają ceramidy. Są podstawowym składnikiem dobrych preparatów dla cery dojrzałej.

Bardzo ważne jest to, aby zarówno krem na dzień, jak i krem na noc, zawierały antyutleniacze. Są to związki niszczące wolne rodniki, spowalniając tempo pojawiania się nowych zmarszczek. Antyutleniacze, zwane również antyoksydantami łączą sie z wolnymi rodnikami neutralizując ich działanie. Usuwają uszkodzone cząsteczki z komórek oraz toksyny, które są skutkiem działania utleniaczy.

Słowa kluczowe:

PODZIEL SIĘ: