Lwia bruzda – jak się jej pozbyć?

Lwia bruzda nie jest problemem zoologicznym, lecz kosmetycznym. To pojedyncza pionowa bruzda, która pojawia się na czole między brwiami. Często możemy zaobserwować nawet kilka równoległych zmarszczek. Niestety – ten rodzaj mankamentu pojawia się stosunkowo wcześnie – głównie w wyniku bogatej ekspresji (częstego marszczenia brwi – nie tylko w gniewie, ale też podczas czytania, gdy chcemy się skupić itp.). Z wiekiem zmarszczki w tym miejscu zaczynają być coraz mocniej widoczne, i to nawet gdy mięsień marszczący brwi jest całkowicie rozluźniony. Jest to wynik ubytku kolagenu, tkanki podskórnej oraz wiotczenia skóry i mięśni.

Gabinety kosmetyczne pomocą na lwią bruzdę.

Jak można sobie poradzić z problemem lwiej bruzdy? Cóż, samodzielnie trudno coś zdziałać. Niemniej w gabinetach medycyny estetycznej można wykonać zabieg, który pozwoli nam odzyskać pogodny wyraz twarzy. Używa się w tym celu iniekcji z preparatów z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma zarówno właściwości nawilżające, jak i stymulujące produkcję kolagenu w skórze. Zastrzyki pomagają wypełnić bruzdy między brwiami – co istotne – rodzaj preparatu dobiera się indywidualnie (częścią procedury są wstępne konsultacje).

Jak przebiega zabieg.
Sam zabieg jest przeprowadzany zazwyczaj bez znieczulenia (choć istnieje możliwość podania go miejscowo, również w formie maści znieczulającej). Do skóry za pomocą iniekcji wprowadza się preparat z kwasem, wkłuwając się bezpośrednio w bruzdę, a następnie wykonując masaż skóry (aby równomiernie preparat ułożyć). Bruzdy po zabiegu ulegają wyraźnemu spłyceniu. Efekt ostateczny jest widoczny zazwyczaj w kilka tygodni po zabiegu. Skóra nie tylko zostaje odmłodzona, ale również zagęszczona (kwas hialuronowy zwiększa swoją objętość, a także stymuluję produkcję kolagenu). Można zdecydować się na dodatkowy zabieg – lwią bruzdę lepiej jest bowiem likwidować etapami.
Efekt finalny utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Kolejne zabiegi wymagają mniejszych objętości preparatu. Nie każdy może sobie pozwolić na użycie kwasu hialuronowego do likwidacji lwiej bruzdy, przeciwwskazaniami są: skłonności do tworzenia się blizn, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, ciąża, okres laktacji, infekcje wirusowe, opryszczka czy choroba autoimmunologiczna (również w wywiadzie).

PODZIEL SIĘ: