Makijaż cery dojrzałej – jak wykonać makijaż, który nie będzie podkreślał zmarszczek na twarzy?

Makijaż cery dojrzałej
apostolos vamvouras z Unsplash

Wydawałoby się, że dla kobiety nie ma prostszej czynności niż wykonanie codziennego makijażu. Tymczasem okazuje się, że problemy te pojawiają się u pań wraz z wiekiem. Młodym kobietom, u których czas nie zdążył jeszcze wyżłobić widocznych zmarszczek, zdecydowanie łatwiej jest wykonać makijaż niż w przypadku pań z cerą dojrzałą. Niestety, prawda jest taka, że zmarszczki pod oczami czy zmarszczki na czole bardzo trudno jest ukryć pod makijażem, zaś nieumiejętne stosowanie kosmetyków może je tylko podkreślić. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż, by poprawić wygląd twarzy kobiety dojrzałej.

Pielęgnacja twarzy przed makijażem

Przed wykonaniem makijażu musimy pamiętać o tym, by dokładnie nawilżyć twarz przy pomocy kremu, odpowiednio dostosowanego do typu swojej cery. Jest to szczególnie ważne u pań, które posiadają cerę dojrzałą, a przy tym skórę suchą – suchość naskórka w połączeniu z makijażem tylko uwypukla zmarszczki oraz inne niedoskonałości skóry. Należy jednak pamiętać, by po aplikacji kremu odczekać około 15min i dopiero po tym czasie rozpocząć nakładanie makijażu – krem, który będzie stanowił swoistą bazę pod makijaż, musi mieć odpowiednio dużo czasu, by wchłonąć się w naskórek i przygotować się na przyjęcie kosmetyków do makijażu.

Podkład do twarzy – ukrywa czy podkreśla zmarszczki?

Kosmetyk o właściwościach kryjących jest jednym z ważniejszych w codziennym makijażu twarzy. To właśnie on jest w stanie ukryć widoczne niedoskonałości, a przy tym ujednolicić koloryt cery i wygładzić jej strukturę. Panie, które posiadają cerę dojrzałą powinny jednak dobierać go z dużą rozwagą – zbyt ciężki i niewłaściwie dopasowany do typu cery zamiast ukrywać, może tylko podkreślić bruzdy na czole czy zmarszczki wokół oczu. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma konsystencja oraz skład kosmetyku – podkład posiada zazwyczaj mocniejsze właściwości kryjące, ale jednocześnie jego silna formuła kryjąca może uwypuklać wyżłobienia na skórze. Dlatego decydując się na podkład, najlepiej wybrać ten o lekkiej konsystencji, który wygładzi i poprawi koloryt cery, ale nie będzie odznaczał się na skórze.

BB krem – przyjaciel cery dojrzałej?

Stojąc przed wyborem kosmetyku kryjącego dla cery dojrzałej, warto wziąć pod uwagę coraz bardziej popularne kremy BB. Są to preparaty, których delikatna formuła kryjąca pozwala na stworzenie efektu lekkiego makijażu – naturalnego i niepodkreślającego zmarszczek. Decydując się na zakup kremu BB, warto zapoznać się z bogatą ofertą marki Garnier – w asortymencie tej firmy znajdziemy produkty dostosowane do potrzeb różnych typów cer, w tym skóry dojrzałej. Krem BB przeciw zmarszczkom, poza kryjącymi i rozświetlającymi pigmentami, w swoim składzie zawiera filtry ochronne przed promieniowaniem UV, a także specjalne składniki przeciwzmarszczkowe, dzięki czemu spełnia nie tylko funkcję makijażową, ale też bierze udział w codziennej pielęgnacji twarzy.

Cera dojrzała a makijaż oczu

Panie z cerą dojrzałą, która objawia się widocznymi zmarszczkami wokół oczu, wiotkością skóry czy opadającymi powiekami, powinny zdecydowanie więcej uwagi poświęcić właściwej pielęgnacji skóry wokół oczu niż makijażowi. Stosowanie cieni do powiek w intensywnych kolorach czy zbyt dużej ilości korektora pod oczy, może tylko podkreślić niedoskonałości na skórze w postaci zmarszczek. Delikatne kreski na oczach, jasne cienie na powiekach i lekki korektor rozświetlający pod oczami – sprawdzą się w tym przypadku zdecydowanie lepiej.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów BB dostępna na stronie: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/kremy-bb

Artykuł sponsorowany

 

PODZIEL SIĘ: