Mezoterapia anty-aging – zwalcz zmarszczki już dziś
Mezoterapia, która pobudza naturalne procesy regeneracyjne, jest jedną z najpopularniejszych metod terapii anty-aging, dzięki której za pośrednictwem leczniczych dawek stosowanych preparatów i koktajli, odwróceniu lub zahamowaniu ulega wiele niekorzystnych zmian skóry bez interwencji chirurgicznej.
Skąd te zmarszczki?
Proces starzenia się skóry, jaki postępuje wraz z wiekiem, związany jest nieuchronnie ze starzeniem się organizmu. O tempie starzenia z reguły decydują czynniki genetyczne, na jakie niestety nie mamy wpływu. Istnieją jednak pewne rzeczy, jakie możemy ograniczać i do nich niewątpliwie należy wpływ czynników zewnętrznych w postaci promieniowania UVA i UVB, palenie papierosów, gwałtowne odchudzani czy nieprawidłowa dieta oraz klimatyzacja. Wieloletnie narażenie naszej skóry na szkodliwe działanie tych czynników doprowadza do niekorzystnych zmian, przyspieszając proces jej wiotczenia i utraty elastyczności wskutek słabnięcia włókiem kolagenu i elastyny. Maleje również aktywność gruczołów łojowych i potowych, zmniejszając poziom wody w skórze, a niekorzystne czynniki przyspieszają jej odwodnienie oraz – wskutek zmian jakim ulegają melanocyty – skóra traci swoje równomierne zabarwienie. W dalszym procesie słabną mięśnie i następuje spowolnienie procesów odnowy komórkowej – pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jak tłumaczy dr Aleksandra Jagielska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z Kliniki Sthetic, obecność zmarszczek zależy od ogólnego stanu zdrowia oraz poziomu hormonów, których spadek powoduje zaburzenie równowagi w gospodarce lipidowej, warunkując pojawienie się wolnych rodników w komórkach, gruczołach i tkankach w całym organizmie. Nie bez wpływu pozostaje również tryb życia, ekspresja naszej mimiki oraz jakość pielęgnacji.
Zastrzyk młodości
Mezoterapia jest zabiegiem wykonywanym w technice iniekcji i polega na wstrzykiwaniu preparatów pod warstwę skóry lub naskórka. Obszarami zabiegowymi w zależności od wskazań jest skóra wokół oczu, twarzy i szyi, a w przypadku łysienia – również skóra głowy. Technika umożliwia wprowadzenie substancji aktywnych w postaci koktajli witaminowych, aminokwasów, mikroelementów i innych wyciągów roślinnych w głębsze warstwy skóry, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Sam proces nakłuwania korzystnie wpływa na przebudowę skóry, a odpowiednie mieszanki substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie. Lepsze unaczynienie w trakcie iniekcji dotlenia skórę i zdecydowanie poprawia jej kondycję, czyniąc wyraźnie zdrowszą.
W usuwaniu zmarszczek techniką mezoterapii igłowej, oprócz koktajli, jakie mają głównie działanie regeneracyjne i nawilżające, stosuje się również bardziej zaawansowane preparaty – od syntetycznych na bazie kwasu hialuronowego, który wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi, ściągając wodę, dzięki czemu skóra zostaje optymalnie nawilżona, po autologiczny materiał pozyskiwany z organizmu pacjenta w postaci osocza bogatopłytkowego i tłuszczu. W ostatnich latach to prawdziwy hit oferty wielu renomowanych klinik medycyny estetycznej, a podstawową zaletą tych ostatnich metod jest przede wszystkim ich biozgodność, która nie grozi żadnym ryzykiem powikłań i następstw w postaci alergii czy stanów zapalnych. Poza tym materiału mamy pod dostatkiem, bo zarówno krew, jak i komórki tłuszczowe stanowią nasze naturalne zasoby, będąc jednocześnie prawdziwym kapitałem naszej młodości – podkreśla specjalista z Kliniki Sthetic – http://sthetic.pl/.
Jak to działa?
Bezbolesny zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, za pomocą specjalnego zestawu mikroigieł, daje wiele nieocenionych efektów:
- wygładza zmarszczki i rewitalizuje skórę,
- odżywia, regeneruje, uelastycznia,
- odmładza i dzięki nawilżeniu – poprawia koloryt,
- opóźnia procesy starzenia,
- wzmacnia napięcie skóry,
- odbudowuje objętość tkanek i poprawia kontur twarzy (kwas hialuronowy, tłuszcz).
Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku wysokiej wrażliwości na ukłucia oraz skłonność do powstawania krwiaków, warto zarezerwować sobie kilka dni na to, by po zabiegu skóra miała czas się zregenerować i odzyskać formę.
Artykuł sponsorowany