Wypełniacze zmarszczek w kremach – czy są skuteczne w swoim działaniu?

Wypełniacze zmarszczek w kremach
Poko Skincare z Unsplash

Zmarszczki to taki mankament urody, który spędza sen z powiek kobietom w każdym wieku. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej bolesne są one dla pań w wieku dojrzałym – stanowią one wtedy widoczne i głębokie bruzdy na twarzy, z którymi nie radzi sobie większość zwykłych preparatów pielęgnacyjnych. Inaczej jednak przedstawia się sytuacja z wypełniaczami zmarszczek. Coraz częściej można je spotkać nie tylko w gabinetach odnowy biologicznej, ale też w popularnych kremach do twarzy. Jak działają wypełniacze w kremach? I czy są one skuteczne w swoim działaniu?

Starzenie się skóry, czyli utrata kolagenu i elastyny

Zmarszczki na twarzy kobiety są naturalnym efektem starzenia się skóry, która wraz z wiekiem traci również swoją pierwotną elastyczność i sprężystość. Przyczyną takiej sytuacji jest systematyczna utrata włókien kolagenu i elastyny w komórkach skóry, które do 25-tego roku życia utrzymują jej młody wygląd. Wraz z upływem czasu skóra staje się coraz bardziej sucha i cienka, zdecydowanie wolniej krąży w niej krew, czego efektem są zmarszczki oraz wiotkość naskórka. Dlatego też pielęgnacja cery dojrzałej powinna polegać nie tylko na intensywnym nawilżaniu, ale też zwiększaniu gęstości skóry i pobudzaniu głębokich warstw naskórka do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Wypełnianie zmarszczek w gabinecie – wady i zalety

Najpopularniejszym sposobem na wypełnianie zmarszczek jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w miejsca, z których widoczne są oznaki starzenia się skóry. To alternatywna metoda dla operacji plastycznej, która pozwala odmłodzić twarz bez użycia skalpela. Zabieg ten jest bardzo skuteczny w wypełnianiu głębokich zmarszczek, trzeba jednak przyznać, że jego efekty pozostawiają często wiele do życzenia. Jad kiełbasiany wstrzykiwany w określone partie mięśni powoduje ich unieruchomienie na około 6 miesięcy, co w wielu przypadkach wygląda bardzo nienaturalnie. Choć kwas hialuronowy jest zazwyczaj dobrze tolerowany przez organizm, możliwe jest wystąpienie pewnych skutków ubocznych, dlatego zabieg ten można wykonywać jedynie w porozumieniu z doświadczonym lekarzem.

Kwas hialuronowy w kremie do twarzy

Panie, które marzą o tym, by pozbyć się głębokich zmarszczek ze swojej twarzy, wcale nie muszą decydować się na zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego pod skórę. Współczesne technologie kosmetyczne pozwalają na zastosowanie tego samego składnika w stosowanym na co dzień kremie do twarzy. Stanowią one doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji, a ich regularne stosowanie jest w stanie skutecznie wypełniać zmarszczki, napinać skórę i przywracać twarzy młody oraz promienny wygląd.

Jak działają wypełniacze w kremach do twarzy?

Wypełniacze w kremach do twarzy zawierają zaawansowane technologicznie układy peptydów, które bardzo szybko wnikają w głębokie warstwy naskórka, wyrównując i wygładzając powierzchnię skóry, a także zmniejszając widoczność zmarszczek. Badania pokazują, że kem przeciwzmarszczkowy, stosowany regularnie, wpływa też na zmniejszenie głębokości zmarszczek oraz zapobiega ich utrwalaniu się na skórze.

Wypełniacze zmarszczek – gdzie ich szukać?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele preparatów, które zawierają w swoim składzie wypełniacze zmarszczek. Przy zakupach warto jednak zwrócić uwagę na ich procentowy udział w danym kremie oraz obecność innych składników przeciwzmarszczkowych oraz pielęgnacyjnych. Kremy do twarzy z wypełniaczem możemy znaleźć w ofercie znanej marki La Roche-Posay – preparaty z serii Redermic C zostały wzbogacone nie tylko kwasem hialuronowym, ale też witaminą C, która jest bardzo skutecznym środkiem w walce z oznakami starzenia się skóry, mannozą przywracającą skórze jędrność, a także filtrami ochronnymi przed szkodliwym  promieniowaniem UV.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów z wypełniaczami dostępna na stronie: http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Redermic/Oznaki-starzenia-zmarszczki-utrata-j%C4%99drno%C5%9Bci-r1346.aspx

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: