Zmarszczki na szyi – jak im zapobiec?

Skóra szyi i dekoltu jest bardzo delikatna i cienka, dlatego to tam, jak i w okolicach oczu, najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Szyja i dekolt również są naznaczane przez czas oraz działanie promieniowania słonecznego.

Jednak często w pielęgnacji twarzy i ciała zupełnie zapomina się o tych okolicach. Wystarczy jednak kilka zabiegów, by jak najbardziej opóźnić pojawienie się zmarszczek na szyi. Przede wszystkim, nie wolni zapominać o nawilżaniu. Podczas smarowania kremem twarzy, zazwyczaj omija się szyję, co jest ogromnym błędem, gdyż tam skóra również potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Istnieją również specjalne kremy do pielęgnacji okolic biustu – przy aplikacji nie należy omijać okolic dekoltu.

Warto zadbać tez o odpowiednie złuszczanie, przy pomocy delikatnych peelingów. Skóra złuszczona lepiej przyjmuje wszelkie składniki zawarte w kremach, staje się gładsza. Po peelingu warto zastosować ulubioną maseczkę – domową lub kupną. Na kondycje okolic dekoltu i szyi ma również postawa – kręgosłup i szyja powinny być wyprostowane, należy unikać garbienia się i zwieszania głowy w dół. Ważna jest również pozycja do spania, np. spanie na płaskiej poduszce, gdzie szyja jest rozciągnięta a skóra nie marszczy się.

PODZIEL SIĘ: