MEZOTERAPIA to sposób na zmarszczki

Mezoterapia będąca początkowo sposobem podawania leków, znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Współcześnie stosuje się ją między innymi w celu wygładzenia zmarszczek i odbudowy skóry. Mezoterapia może być przeprowadzona z użyciem igły lub substancji przenikających przez warstwę naskórka w głąb skóry.

Mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa jest bolesna, dlatego około 20 minut przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie, nakładając na skórę krem znieczulający. Kosmetolog wprowadza substancje czynne w głąb skóry wykonując nakłucia. Wstrzykiwany preparat sprawia, że proces mikrokrążenia w naczyniach krwionośnych przebiega bardziej intensywnie. Substancje wykorzystywane podczas mezoterapii igłowej zawierają zwykle kwas hialuronowy, kwasy nukleinowe i aminokwasy, a także witaminy. Zabieg trwa około 20 minut. Bezpośrednio po nim mogą pojawić się obrzęki i drobne siniaki. Tydzień przed zabiegiem i po jego wykonaniu, warto stosować kremy z witaminą K, co zapobiegnie ich powstawaniu. Należy wykonywać go cyklicznie. Wówczas efekty estetyczne mezoterapii igłowej utrzymują się przez wiele lat. Skóra jest lepiej nawilżona, ujędrniona i elastyczna, a zmarszczki idealnie wygładzone. Po zabiegu nie należy stosować masaży oraz preparatów z wyjątkiem kremów zawierających witaminę K. Nie można także korzystać z sauny i solarium oraz spożywać alkoholu. Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii igłowej są infekcje skórne, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość, choroba nowotworowa i cukrzyca oraz alergia na preparaty wykorzystywane podczas zabiegu. Mezorerapii igłowej nie mogą poddać się kobiety w ciąży i w okresie laktacji, a także osoby o skórze naczyniowej.

Metoda elekroporacji.

Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna. Wykonuje się ją z zastosowaniem elektroporacji, sonoforezy lub jonoforezy. Metoda elektroporacji polega na zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej pod wpływem prądu elektrycznego. Dzięki temu preparat leczniczy aplikowany później na skórę dociera do jej najgłębszych warstw, regenerując i odżywiając ją. Sonoforeza jest metodą polegającą na wykorzystaniu fal dźwiękowych, w celu wprowadzenia substancji odżywczych do komórek skóry. Po oczyszczeniu skóry, preparat zostaje dokładnie rozprowadzony na jej powierzchni. Następnie kosmetolog przykłada głowicę emitującą fale dźwiękowe zwiększające poziom przenikania związków odżywczych. Preparaty stosowane w sonoforezie i elektroporacji zawierają przede wszystkim takie składniki, jak kwas hialuronowy, ekstrakty z roślin i pereł oraz peptydy. Jonoforeza polega natomiast na wprowadzaniu przez skórę jonów za pomocą specjalnego urządzenia. Emituje ono stały prąd galwaniczny umożliwiający wprowadzenie jonów metali – między innymi cynku i wapnia oraz anionów jodu, heparyny i kwasu salicylowego.
Efekty mezoterapii bezigłowej są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Zmarszczki i bruzdy są zredukowane, a skóra nawilżona i dotleniona. Zabieg trwa około 1 godziny. Zaleca się wykonać około 4 – 6 zabiegów, aby utrzymać efekt wygładzenia zmarszczek jak najdłużej. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża i okres laktacji. Mezoterapia bezigłowa nie jest wykonywana także w przypadku nadwrażliwości lub stanów zapalnych skóry. Choroby nowotworowe, żył, serca i tarczycy oraz epilepsja również uniemożliwiają bezpieczne wykonanie zabiegu.

PODZIEL SIĘ: