Komórki macierzyste kontra zmarszczki

Komórki macierzyste kontra zmarszczki

Lekarze, kosmetolodzy oraz biotechnolodzy od wieków próbują wynaleźć specyfik, który pozwoliłby nam zatrzymać czas i opóźnić procesy starzenia się skóry. Na chwilę obecną prowadzone są badania nad wykorzystaniem w tym celu naszych własnych komórek macierzystych. Jaki będzie tego efekt?

Zatrzymać zdrową, jędrną i piękną skórę pragnie każdy z nas. Czyżbyśmy stali u progu wielkiego odkrycia?

Bezpośrednie działanie

Gdy organizm przestaje się rozwijać i osiągnął już stan dojrzałości, spowolnieniu ulega proces regeneracji komórek. Tak właśnie nauka postrzega proces starzenia się. Wszystkie kremy, balsamy i zabiegi – oddziałują jedynie powierzchniowo i w minimalnym stopniu. A gdyby tak zadziałać na źródło problemu, czyli komórki?

Pochodzenie komórek macierzystych

W kosmetologii oraz dermatologii na chwilę obecną wykorzystujemy dobroczynne działanie komórek macierzystych pochodzenia roślinnego, te jednak nie są tak skuteczne jak nasze własne komórki.
Jeśli chcemy poddać się profesjonalnemu zabiegowi odmładzania należy udać się do profesjonalnej kliniki. Pobrany tam zostanie fragment skóry, z której w specjalnym laboratorium, wyhodowane zostaną komórki o silnym potencjale rozrodczym, czyli właśnie tzw. komórki macierzyste. Wstrzykuje się je w postaci szybko wchłaniającej się zawiesiny w miejsca występowania zmarszczek. I podziwia efekty!

Efekty

Na poza granicami naszego kraju zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych biją rekordy popularności. Każda szanująca się klinika medycyny estetycznej oferuje ją w swoim podstawowym pakiecie odmładzającym. Niestety w Polsce dopiero pojawiają się kremy, które zawierają komórki pochodzenia roślinnego. Trochę więc czasu upłynie zanim Polki przekonają się co do ich skuteczności.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: