Usuwanie kurzych łapek

Młodość ducha można zachować przez całe życie. Niestety – z młodością skóry nie jest już tak prosto. Począwszy od 25 roku życia musimy zmagać się ze stopniową utratą elastyczności naszej „powłoki”. Oczywiście jest to proces stopniowy – ubytek kolagenowych włókien w skórze daje o sobie znać dopiero po pewnym czasie. Pierwsze zmarszczki pojawiają się w okolicach, gdzie skóra jest najcieńsza i najbardziej delikatna – wokół oczu.

Profilaktyka na kurze łapki.

Noszą one miano „kurzych łapek” i mimo w miarę sympatycznej nazwy – mogą naprawdę spędzać sen z powiek. Aby choć trochę opóźnić ich pojawienie się warto pamiętać o codziennej profilaktyce. A powinna ona polegać m.in. na : regularnym nawilżaniu skóry (zarówno za pomocą preparatów kosmetycznych do użytku zewnętrznego, jak i suplementów diety i odpowiednich produktów żywnościowych); ograniczeniu kąpieli słonecznych oraz ochronie przed szkodliwym dla skóry promieniowaniem UV; stosowaniu pierwszych kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym, kremów pod oczy, preparatów służących do mikrodermabrazji, serów czy kremów na noc.

 

Pomocne masaże.

Aplikacji w/w preparatów może towarzyszyć masaż twarzy – co dodatkowo będzie stymulowało skórę. Jeśli kurze łapki mają już bardziej wyraźną formę można zdecydować się również na profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym. Należą do nich m.in. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, peelingi kawitacyjne czy fotoodmładzanie skóry. To, jaki zabieg będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry warto najpierw skonsultować ze specjalistą.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Usuwanie zmarszczek 2020