Co decyduje o tempie starzenia się skóry?

Co decyduje o tempie starzenia się skóry?

Koleżanka ma cerę jak niemowlę, a ty już dawno pogodziłaś się z kurzymi łapkami i zmarszczkami. Jak to możliwe? Niestety, ale to jak traktujemy swoją skórę przez całe życie ma wpływ na to, jak będzie ona wyglądać po latach. Zmarszczkom można zapobiegać – nie całkowicie, ale zdecydowanie można opóźnić ich pojawienie się i nie trzeba do tego żadnych wyjątkowych zdolności.

Dużo płynów

W profilaktyce zmarszczek ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, także skóry. Picie zaleconej ilości płynów dziennie sprawi, że skóra będzie bardziej napięta, a zatem dłużej jędrna, gładka. Jej nawilżenie znacznie się poprawi. Dzięki temu będzie można chociaż na chwilkę oszukać czas i cieszyć się piękną skórą dłużej.

Odstaw papierosy

Palenie tytoniu już od dawna uważane jest za czynnik, który nie tyle, że nie opóźnia procesu starzenia się, ale wręcz go przyspiesza. Dym papierosowy sprawia, że skóra staje się bardziej żółta lub szarawa, traci na jędrności. Traci wodę, co powoduje utratę napięcia. Przez to szybciej pojawiają się na niej oznaki starzenia.

Profilaktyka

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna! Już w młodości nie należy bagatelizować zbawiennego działania kremu czy peelingu. Skóra regularnie nawilżana od zewnątrz i złuszczana z pewnością po latach odwdzięczy się i zachowa na dłużej świeży, promienny wygląd.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: