Czym różni się krem od serum?

Czym różni się krem od serum

Mnogość kolorowych pudełeczek i słoiczków zawierających specyfiki mające polepszyć stan naszej skóry potrafi przysporzyć zawrotów głowy podczas wizyty w drogerii. Kosmetyczny niezbędnik każdej z nas zawiera z reguły żel do mycia twarzy, tonik oraz dobry krem na dzień i na noc.

Coraz częściej jednak na sklepowych półkach zauważyć można wzrost obecności różnego rodzaju serum. Czym  jest, czy bardzo różni się  kremu i czy warto  go kupić?

Czym jest serum?

Jest preparatem przeznaczonym do pielęgnacji skóry, który charakteryzuje się zawartością silnie skoncentrowanych składników odżywczych i substancji aktywnych, które podobnie jak krem regenerują, nawilżają oraz poprawiają wygląd cery. Zintensyfikowany proces oddziaływania preparatu na skórę przynosi jednak szybsze efekty. Serum kosmetyczne powstają z myślą by odpowiadać różnym potrzebom skóry oraz dopasować się do ich typu. Przyjmują postać lekkiego żelu lub emulsji.

Czym się różni serum od kremu?

Produkty te różnią się przede wszystkim konsystencją, intensywnością i sposobem działania. W przeciwieństwie do kremu – serum nadaje się jedynie do stosowania okresowego. Zauważalne efekty widoczne są najczęściej już tygodniu stosowania, aczkolwiek na stałe rezultaty należy zapracować sobie systematycznością, czyli stosowaniem kosmetyku przez około 27 dni. Tyle bowiem trwa okres całkowitej regeneracji  naszego naskórka. Po kosmetyk ten warto sięgać gdy zależy nam na czasie i w ekspresowym tempie pragniemy poprawić stan naszej skóry.

Czy na co dzień wystarczy krem?

Jak najbardziej tak! Do codziennej pielęgnacji skóry w zupełności wystarczy dobrze dobrany krem. Serum to ciężkie działo do zadań specjalnych. Natomiast odpowiedzią na codzienne potrzeby naszej skóry powinien być dobrze dobrany krem. Serum, jest co prawda bogatsze w składniki odżywcze, które szybciej przenikają do głębokich warstw skóry, jednak w przeciwieństwie do kremu – bardzo szybko wyparowują. Krem, ze względu na bardziej zwarta konsystencję o wiele lepiej chroni i odżywia naszą cerę w ciągu dnia, a zawartość filtrów SPF tworzy doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

Krem+serum = idealny duet?

Aby wspomóc działanie kosmetyków nanoszonych na twarz należy odpowiednio przygotować do tego skórę. Umyjmy twarz specjalnym żelem lub pianką, a następnie wykonajmy peeling. Pozbędziemy się w ten sposób nadmiaru sebum oraz oczyścimy twarz z martwego naskórka. Następnie przemyjmy twarz tonikiem i delikatnie wklepmy serum a po jego wchłonięciu… nałóżmy na twarz krem!

Serum i krem to idealnie uzupełniające się połączenie. Serum zapewni nam pełne odżywienie nawet głębokich partii skóry, zaś krem zapewni ochronę prze utratą wilgoci oraz cennych substancji.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: