Jak czytać informacje na kremach przeciwzmarszczkowych?

kremy przeciwzmarszczkowe

Dobry krem powinien mieć też odpowiedni skład. Na co zwrócić uwagę stojąc przy półce w drogerii?Istnieje wiele różnych kremów przeciwzmarszczkowych, które bazują na kilku podstawowych składnikach. Mają za zadanie jak najlepiej zadbać o skórę dojrzałą, nie są jednak w stanie zlikwidować zmarszczek.

Mogą sprawić, że będa wyglądały jednak na płytsze i staną się mniej widoczne. Jaki krem i o jakim składzie będzie zatem najlepszy?

Składniki aktywne

Ważnym jest zwrócenie uwagi na podstawowy składnik, który ma warunkować to, dla jakiej cery przeznaczony jest krem. Dla pań, które walczą ze zmarszczkami będzie to najczęściej kwas hialuronowy czy kolagen. Należy również zwrócić uwagę na którym miejscu w składzie sie znaduje – im wcześniej na liście tym jest go więcej.

Oleje

Dodatkowo, warto wyczytać na czym dodatkowo bazuje wybrany krem. Dobrze byłoby, gdyby posiadał w składzie, np. oleje. Ich działanie jest wyjątkowo skuteczne, zarówno dla skóry młodej jak i dojrzałej. Nawilżają, odżywiają, wygładzają.

Parafina

Przy wyborze kremu należałoby także zwrócić uwagę na obecność parafiny w składzie. Może być ona oznaczona jako olej mineralny, mineral oil, paraffinum liquidum. Ma ona właściwości natłuszczające, ochronne, jednak nic poza tym. Ponadto, może uniemożliwać przenikanie składników, a dodatkowo ma też właściwości zapychające.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: