Jak opóźnić starzenie się skóry

skóra

Skóra zmienia się wraz z wiekiem. Niejedna kobieta oddałaby wszystko, aby zatrzymać młody wygląd. Jak opóźnić starzenie się skóry?

Zadbana skóra – wyznacznik piękna

Zadbana cera stanowi naszą wizytówkę. To jak będzie wyglądać w przyszłości, w dużej mierze zależy od naszej dbałości o nią. Kobiety przykładają większą wagę do pielęgnacji skóry niż mężczyźni, ale panowie też chcą wyglądać młodo i atrakcyjnie. Nasza skóra też się starzeje. Komórki produkują mniej kolagenu, przez co traci ona elastyczność i sprężystość. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, bruzdy czy przebarwienia. Aby opóźnić ten proces, wystarczy zastosować pewne metody, które pomogą nam w utrzymaniu młodej i zdrowej skóry przez długi czas.

Zdrowa dieta na piękną cerę

Właściwe odżywianie korzystnie wpływanie nie tylko na zdrowie naszego organizmu ale także na nasz wygląd. Piękna skóra, włosy i paznokcie to często przejaw genów i odpowiedniej diety. Zamiast smażonych i tłustych potraw wybieramy gotowanie na parze lub pieczenie bez zbędnych tłuszczy. Tak przygotowane posiłki będą o niebo zdrowsze. Warto ograniczyć także spożywanie cukru i soli. Zamiast słonych przekąsek lepiej sięgnąć po warzywa i owoce, które mają wiele witamin i minerałów, wpływających korzystnie na skórę.

Aktywność fizyczna czyli odrobina ruchu

Aktywność fizyczna to niezbędny element zdrowego trybu życia i jednoczesne młodego wyglądu. Ćwicząc przynajmniej kilkanaście minut dziennie dajemy organizmowi dawkę energii i pobudzamy go do pracy. Zdrowe ciało wygląda dobrze. Nawet codzienny spacer może przedłużyć nasze życie oraz piękny wygląd skóry. Odpowiednia dawka ruchu dotlenia komórki, przez co nasza cera wygląda na zdrową. Ćwiczenia możemy wykonywać także na twarzy, angażując mięśnie. W taki sposób, zmarszczki mimiczne pojawią się zdecydowanie później niż byśmy się tego spodziewali.

Odpowiednia dawka snu

Sen jest nam niezwykle potrzebny. Dzięki niemu organizm może się zregenerować i odpocząć. Zbyt mała ilość godzin snu sprawia, ze nasza cera jest poszarzała i zmęczona. Minimum siedem godzin snu wystarczy, aby wyglądać promiennie i świeżo każdego poranka. Dodatkowo pamiętajmy, aby nigdy nie zasypiać z makijażem. Przed pójściem do łóżka zawsze wykonajmy demakijaż. Nasza skóra także potrzebuje oddechu, a noc jest na to najlepszą porą.

Unikanie stresu

Stres w dużych ilościach to prawdziwy wróg. Im więcej go doświadczamy, tym gorzej wyglądamy. Zdenerwowanie, ciągły pośpiech i problemy odbijają się na naszej skórze. Ograniczenie stresu pomoże utrzymać zdrowy i atrakcyjny wygląd przez długi czas. Mniej stresu, więcej relaksy – pamiętajmy o tym każdego dnia.

PODZIEL SIĘ: