Jak opóźnić pojawienie się ZMARSZCZEK – dieta i pielęgnacja

Istnieją dwaj sprzymierzeńcy kobiety, chcącej zachować młodość jak najdłużej – dieta i pielęgnacja. Są mało kosztownym i prostym sposobem na opóźnienie pojawienia się zmarszczek pod warunkiem, że umiejętnie się je wykorzysta.

Zdrowa dieta.

Dieta oparta na zdrowym odżywianiu się, bogata w owoce, warzywa i tłuszcze nienasycone dobrze chroni skórę przed zmarszczkami, wzmacnia ją i ujędrnia oraz chroni przed szkodliwym działaniem słońca. Dieta pozwalająca spowolnić procesy starzenia się skóry jest bardzo bogata w witaminy A, C i E oraz krzem. Witamina A walczy ze zmarszczkami i trądzikiem oraz pobudza pracę komórek skóry. Zwiększa jej elastyczność i grubość oraz poprawia koloryt. Sprzyja odbudowie włókien kolagenu i elastyny. Można ją znależć w żółtych i czerwonych owocach i warzywach, a także w maśle, mleku, margarynie i jajach. Witamina C pobudza procesy odnowy naskórka i odżywia skórę. Zwiększa jędrność skóry i rozjaśnia ją, ponieważ przyspiesza produkcję kolagenu. Chroni przed wolnymi rodnikami przyczyniającymi się do powstawania zmarszczek. Znajduje się w czerwonej papryce, truskawkach, czereśniach, cytrusach, szpinaku, pomitorch, ziemniakach i w brukselce. O witaminie E zwykło się mówić jako o eliksirze młdoości. Spośród wszystkich witamin najsilniej zwalcza wolne rodniki. Najbardziej skuteczna jest w zestawie z witaminą C. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Jej cennym źródłem są cytrusy, migdały, orzechy włoskie oraz zielone warzywa. Krzem uelastycznia skóręi zwiększa zdolność do wchłaniania tlenu. Oczyszcza ją z toksyn, a jego niedobór należy do przyczyn powstawania zmarszczek. Można go znaleźć w warzywach bulwiastych, płatkach owsianych i otrębach.

Odpowiednia pielęgnacja skóry.

Pielęgnacja skóry pozwalająca spowolnić proces starzenia się skóry opiera się na codziennym oczyszczaniu, nawilżaniu i odżywianiu skóry. Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne, ponieważ zanieczyszczenia prowadzą do uszkodzeń skóry. Stosowanie płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu nie jest wystarczające. Warto dodatkowo stosować żel oczyszczający oraz peeling około 2 – 3 razy w tygodniu. Składniki odżywcze i nawilżające powinny być zawarte w kremie na dzień. Jego działanie warto wspomóc maseczkami i serum odżywczym. Maseczki wystarczy stosować 2 – 3 razy w tygodniu, natomiast serum warto aplikować na twarz przed zaśnięciem.

PODZIEL SIĘ: