Jak ukryć zmarszczki pod makijażem?

Makijaż jest pewnego rodzaju maską, która umiejętnie zastosowana umożliwia podkreślenie atutów urody oraz ukrycie mankamentów. Odpowiednie kosmetyki zaaplikowane we właściwy sposób w newralgicznych miejscach pozwolą ukryć nie tylko przebarwienia i zmęczenie, ale także zmarszczki.

Podkład pod makijaż.

 Podstawą każdego makijażu jest wybór odpowiedniego podkładu. W przypadku, gdy jego celem jest ukrycie zmarszczek, należy zastosować kosmetyk o lekkiej konsystencji. Nie może zawierać związków oleistych. Poleca się lekkie podkłady mineralne, które nie zawierają preparatów mogących źle wpływać na skórę. Odcień kosmetyku nie może być zbyt ciemny. Jeśli nie jest się pewnym wyboru, warto wykonać prosty test. Wystarczy wybrać trzy podkłady najbardziej zbliżone do odcienia skóry. Następnie trzeba zaaplikować je na skórę twarzy, najlepiej policzek, aby przekonać się, który jest najmniej widoczny w dziennym świetle. Warto skorzystać z próbek dostępnych w perfumeriach i drogeriach. Po wybraniu odpowiedniego kosmetyku wystarczy użyć chusteczki do demakijażu.

Dobrej jakości korektor jest potrzebny do zatuszowania zmarszczek w okolicy oczu. Najbardziej skuteczny jest kosmetyk w odcieniu o ton jaśniejszym od podkładu, w formie kamienia. Na podkład i korektor można nanieść puder liftingujący. Jeżeli cera wygląda zdrowo, nie warto nakładać kolejnej warstwy kosmetyku. Chcąc osiągnąć efekt liftingu na kilka godzin, należy wybrać podkład o podobnych właściwościach. Wtedy puder nie będzie konieczny. Kredka do ust pozwala przywrócić ładny kontur, odwracając tym samym uwagę od zmarszczek znajdujących się wokół ust. Zaleca się wybrać kosmetyk o ton ciemniejszy od skóry. Kobietom dojrzałym zaleca się zrezygnować z błyszczyku na rzecz pomadki. Jeżeli nie utrzymuje się długo na ustach, a poprawianie makijażu staje się uciążliwe, warto skorzystać ze specjalnej bazy utrwalającej.

Preparaty do makijażu.

Posiadając w kosmetyczce wymienione wyżej preparaty, można przystąpić do wykonania odpowiedniego makijażu. Najpierw należy nanieść podkład, zaczynając od miejsc, które chce się ukryć. Następnie wystarczy wyrównać koloryt skóry twarzy nanosząc kosmetyk w pozostałe miejsca. Warto zastosować gąbkę do podkładu. Używając korektora maskującego zmarszczki wokół oczu, należy zachować ostrożność, ponieważ łatwo o podrażnienia. Najlepiej nanieść odrobinę kosmetyku na palec i delikatnie wklepać w miejsca, gdzie występują zmarszczki. Błędem jest natomiast wcieranie preparatu maskującego. Naniesienie pudru liftingującego nie jest konieczne, wręcz niezalecane. Zbyt duża ilość kosmetyków powoduje uwydatnienie zmarszczek. Makijaż oka powinien być delikatny, zaś kolor pomadki bardziej intensywny.

PODZIEL SIĘ: