Jak zapobiegać zmarszczkom pod oczami?

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Nic dziwnego, że pierwsze zmarszczki pojawiają się w tej partii twarzy.

Nie możemy ustrzec się przed oznakami starzenia, ale jesteśmy w stanie ograniczyć to niepożądane zjawisko. w słoneczne dni nie należy rozstawać się z okularami przeciwsłonecznymi. Warto pamiętać, iż realną ochronę przed promieniami UV zapewniają wyroby kupione u optyka. Okulary przeciwsłoneczne oferowane przez supermarkety nie zawierają stosownych filtrów. Należy zabezpieczać skórę przed promieniami UV, ponieważ sprzyja ono powstawaniu wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia. Jednocześnie okulary przeciwsłoneczne zapobiegają mrużeniu oczu. Ten odruch sprzyja powstawaniu zmarszczek.

W codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć nawilżającego kremu pod oczy. Ten specyfik chroni skórę przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Odpowiednio dobrany preparat nawilża i ujędrnia okolice oczu. Tego typu kosmetyki pełnią funkcję profilaktyczną. Osoby, które pragną cieszyć młodym wyglądem, powinny zainwestować w nawilżacz powietrza. To urządzenie zapobiega transepidermalnej utracie wody.

Pozycja, w jakiej śpimy, odgrywa niezwykle istotną rolę w powstawaniu zmarszczek wokół oczu. Osoby, które leżą na brzuchu lub boku, podrażniają cienką skórę poszewką poduszki. Osoby, które cieszą się gładką, jędrną skórą, piją duże ilości wody i zdrowo się odżywiają. Alkohol, stres i papierosy sprzyjają powstawaniu zmarszczek wokół oczu.

PODZIEL SIĘ: