Powiedz zmarszczkom STOP!

Wciąż piękna i młoda mimo upływu lat? Oczywiście. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja skóry i dieta, by przez wiele lat cieszyć się twarzą pozbawioną głębokich zmarszczek. Panie, które już zostały oznaczone upływem czasu, również mają szansę na odwrócenie biegu zegara.
Dla wielu osób walka ze zmarszczkami wydaje się być przegraną już na samym starcie. Tymczasem kwestia doskonałego wyglądu nie jest tylko i wyłącznie efektem uwarunkowań genetycznych, ale i nawyków żywieniowych, trybu życia i oczywiście właściwej pielęgnacji.

 

Kosmetyki na zmarszczki.

Wbrew powszechnej opinii, nie trzeba być gwiazdą filmową mającą wiele godzin wolnego czasu na profesjonalne zabiegi. Istotna jest regularność i odpowiedni dobór kosmetyków, by dzięki kilku minutom dziennie, na dłużej zachować młodzieńczy wygląd.
Pierwsze zmarszczki zaczynają powstawać już po 20 roku życia. Chociaż niemal niewidoczne, z biegiem czasu pogłębiają się i „rozprzestrzeniają” na całą twarz, dekolt, a także resztę ciała. Wszystko za sprawą utraty włókien kolagenowych, które odpowiadają za prawidłowe napięcie i jędrność naskórka. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazane na postępujący i coraz bardziej widoczny proces starzenia się skóry. Wystarczy kilka prostych trików, by na długo pozostać młodą.

 

Używki i niezdrowe jedzenie.
Zapomnij o używkach i niezdrowym jedzeniu. Palenie papierosów nie tylko może być przyczyną chorób nowotworowych, ale i w znacznym stopniu wpływa na stan i kondycję naszej skóry. Szara, z licznymi przebarwieniami i pokryta coraz głębszymi zmarszczkami zdecydowanie nie prezentuje się atrakcyjnie. Niewłaściwa dieta zaburza pracę gospodarki hormonalnej oraz poszczególnych organów, co często objawia się nieestetycznymi zmianami skórnymi. Warto więc zadbać o zdrową dietę dla lepszego samopoczucia i wyglądu.
Stosuj kosmetyki odpowiednie do typu i wieku cery. Jest to niezwykle ważne, ponieważ źle dobrane kosmetyki mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Pamiętaj, że nawet cera tłusta i mieszana, wymagają odpowiedniego odżywiania i nawilżania. Nie zapominaj o odpowiedniej ochronie przed szkodliwym działaniem promieni UV.
Oczywiście znacznie łatwiej jest zapobiegać niż usuwać zmarszczki, jednak także po zabiegach, warto pamiętać o tych prostych zasadach, by na dłużej zachować efekty pracy specjalistów z salonu kosmetycznego.

PODZIEL SIĘ: