Zmarszczki a sucha skóra

W związku z tym, iż zmarszczki zdradzają nasz wiek, staramy się walczyć z oznakami upływającego czasu. Istnieje wiele czynników, które odpowiadają za procesy starzenia.

Przeprowadzone badania wykazały, iż sucha skóra sprzyja powstawaniu zmarszczek. Czy można uchronić się przed nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia i tym samym spowolnić procesy starzenia? Wiele kobiet sięga po kosmetyki, wierząc, iż innowacyjne preparaty zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Warto przyjrzeć się składom preparatów, które znajdują się w naszej łazience. Jeśli listę ingredientów otwiera alcohol denat., istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kosmetyk będzie wysuszał naszą skórę.

Wbrew pozorom, trądzik nie dotyka wyłącznie nastolatek. Z tą chorobą dermatologiczną coraz częściej zmagają się kobiety po 25. roku życia. Osoby, które walczą z krostkami i pryszczami, często siegają po kosmetyki przeciwbakteryjne. Niestety, wiele z nich zawiera alkohol i tlenek cynku, które wysuszają skórę. Warto wyrobić w sobie nawyk systematycznego sięgania po kremy nawilżające. Tego typu kosmetyki chronią skórę przed transepidermalną utratą wody i spadkiem jędrności.

Wiele kobiet zapomina o systematycznym nawadnaniu organizmu. Przeprowadzone badania wykazały, iż codziennie powinniśmy przyjmować minimum 1,5 litra wody. Osoby, które opalają się na plażach i korzystają z uroków solarium, często zapominają, iż promieniowanie UV wysusza skórę i tym samym przyśpiesza procesy starzenia. Osoby, które pragną zachować młody wygląd, powinny dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i skóry.

PODZIEL SIĘ: