Jak się wykonuje lifting twarzy?

Gładka twarz stanowi obiekt pożądania wielu kobiet. Niestety, w miarę upływu czasu zmniejsza się synteza kolagenu, czyli białka odpowiadającego za jędrność skóry.

Osobom, które pragną powstrzymać oznaki upływającego czasu, z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna. ogromnym zainteresowaniem cieszy się lifting twarzy. Każdego pacjenta, który został zakwalifikowany do zabiegu, należy traktować indywidualnie. Przed przystąpieniem do liftingu lekarz musi ocenić stan skóry. W związku z tym, iż zabieg przeprowadza się na części ciała, która jest nieustannie eksponowana, precyzja odgrywa niezwykle istotną rolę. Każde niedociągnięcie może zmienić życie pacjenta w piekło.

Zabieg polega na naciąganiu skóry ku górze i tyłowi, a jej nadmiar ulega skróceniu. W następstwie przeprowadzonego zabiegu dochodzi do wygładzenia twarzy. Równolegle skraca się powięź policzkową, co przekłada się na napięcie i wygładzenie skóry policzka. Skórę nacina się w niewidocznych miejscach np. za uchem. Lifting twarzy wiąże się z jednodniową hospitalizacją. W większości przypadków zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, aczkolwiek zdarza się, iż lekarz w porozumieniu z pacjentem wybiera znieczulenie miejscowe. Osoby, które zostały poddane liftingowi twarzy, powinny unikać wysiłku fizycznego, przeciągu i gwałtownych ruchów.

PODZIEL SIĘ: