Maseczki do cery dojrzałej

Skóra u kobiet dojrzałych wymaga nieco innej i bardziej starannej pielęgnacji, niż cera nastolatek.

Upływający czas nie jest łaskawy dla wyglądu skóry twarzy, na której z wiekiem pojawiają się zmarszczki, mniejsze lub większe bruzdy, przebarwienia. Rozwiązaniem jest odpowiednia pielęgnacja, jednak oprócz popularnych kremów i zakupienia serum do twarzy, warto do czasu do czasu wykonać maseczkę.

Maseczki drogeryjne

W odróżnieniu od młodych dziewczyn, które powinny stawiać na maseczki matujące i oczyszczające, kobiety dojrzałe powinny skupić się na odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu cery, oraz jej napięciu. Można swobodnie korzystać z maseczek gotowych, dostępnych w każdej drogerii. Bazują one głównie na kolagenie i kwasie hialuronowym, jednak bardzo często zwierają też rozmaite olejki, o działaniu nawilżającym. Takie maseczki będą działać najlepiej, bo substancje aktywne w tych gotowych produktach są zwykle bardziej skoncentrowane.

Domowe SPA

Jednak od czasu do czasu warto wykonać maseczkę w domu. Działanie natychmiastowe zapewnią maseczka żelatynowa lub z białek jajka, które ładnie napną skórę. Ponadto, do wykonania takich domowych kosmetyków, mogą posłużyć owoce, jak pomarańcze czy jabłka. Zawierają kwasy, które odpowiednio działają na dojrzałą skórę. Często przepisy na domowej roboty maseczki bazują na śmietanie, mlek, miodzie lub olejach – lnianym czy oliwie z oliwek. Maja one właściwości nawilżające, odżywcze i mogą koić podrażnienia.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: