Na co należy uważać przed kupnem kosmetyku przeciwzmarszczkowego?

Na co należy uważać przed kupnem kosmetyku przeciwzmarszczkowego?

Nie każdy krem czy serum będzie dobre dla dojrzałej cery. Co wybrać, kiedy na półkach w drogeriach wybór jest coraz większy? Kremy przeciwzmarszczkowe powinny zawierać pewne składniki aktywne, które warunkują to, jak będą wyglądać zmarszczki i kiedy zaczną się one pojawiać.

Są to kwas hialuronowy, przeciwutleniacze, odpowiednie minerały. Jednak istnieją pewne kremy, które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Używając specyfików na zmarszczki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na skład kosmetyku. Pomimo najlepszej reklamy i zapewnień producentów, może się zdarzyć, że krem zawiera np. uczulające składniki, które mogą wywołać różne reakcje skórne. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na to jaki typ cery się posiada. Panie, które posiadają cerę tłusta, powinny używać zupełnie innego kremu, niż panie z cerą suchą.

Cera cerze nierówna

Obie cery potrzebują nawilżenia, są jednak składniki, które mogą powodować zapychanie cery tłustej, tworzenie się nieładnych grudek i krostek. Takim składnikiem jest parafina oraz niektóre olejki, np. olejek z awokado czy ze słodkich migdałów. Zapychać może też masło kakaowe i wosk pszczeli. Warto zatem dokładnie zapoznać się ze składem kosmetyku, który mimo, że przeznaczony dla cery dojrzałej, może wyrządzić krzywdę.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: