Nawyki, przez które powstają zmarszczki

Nawyki, przez które powstają zmarszczki

Zmarszczki stanowią zmorę większości kobiet. Każda z nas pragnie zachować młodą cerę najdłużej, jak to tylko możliwe.  W tym celu wydajemy fortunę na kremy przeciwzmarszczkowe i zabiegi kosmetyczne. Niestety, te na niewiele się zdadzą, jeśli nie wyeliminujemy pewnych szkodliwych zachowań. Przedstawiamy nawyki, przez które powstają zmarszczki.

Bogata mimika, w tym marszczenie czoła

Niestety, bogata mimika, w tym ciągłe marszczenie czoła w celu okazania dezaprobaty czy zaskoczenia, wpływa negatywnie na stan naszej skóry. Nie chodzi o to, by zrezygnować z okazywania emocji. Może po prostu unikajmy mimiki typowej dla emocji negatywnych? Zmarszczki, które powstają wokół oczu podczas szczerego uśmiechu aż tak nas nie postarzają jak czoło, na którym malują się wszystkie nasze negatywne emocje.

Palenie papierosów

Niestety, palenie papierosów sprzyja powstawaniu zmarszczek palacza. Ponadto ten zgubny nałóg skutkuje wprowadzeniem do płuc groźnych toksyn, które powodują powstawanie wolnych rodników uszkadzających struktury komórkowe. Dlatego warto już dziś zrobić coś dla swojego zdrowia i urody, porzucając to uzależnienie.

Chodzenie spać w makijażu

Wiele z nas jest tak zmęczonych po ciężkim dniu w pracy, że gdy przychodzi do domu, nie zmywa makijażu, tylko od razu się kładzie. Niestety, chodzenie spać w makijażu ma zgubny wpływ na stan naszej cery. Sprzyja powstawaniu zmarszczek, zmian trądzikowych i reakcji alergicznych na składniki zawarte w produktach do makijażu. Nawet gdy jesteś bardzo zmęczona, staraj się zawsze znaleźć w sobie resztki sił na zmycie makijażu i umycie twarzy specjalnym żelem do tego przeznaczonym.

Nadmierne opalanie

Kobiety, które lubią brązowo-złocisty odcień skóry, mają więcej zmarszczek i to dużo głębszych niż panie, które w ogóle się nie opalają. Warto zaakceptować swój jasny odcień skóry. Z czasem będą nam wszyscy zazdrościć gładkiej i jędrnej cery.

Spożywanie zbyt wielu słodyczy i fast foodów

Słodycze ze względu na wysoką zawartość cukrów prostych sprzyjają aglikacji białek komórkowych. Jest to proces zgubny dla naszego kolagenu czy elastyny. W rezultacie  dieta bogata w słodycze sprzyja powstawaniu zmarszczek. Podobnie działa spożywanie fast foodów.  Te z kolei dostarczają nam kwasów tłuszczowych trans o charakterze prozapalnym. Ich obecności w organizmie towarzyszy powstawanie wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się skóry.

PODZIEL SIĘ: