Zmarszczki na rękach – jak pielęgnować skórę dłoni?

Skóra dłoni, ze względu na to, że styka się z różnymi nieprzyjaznymi działaniami czynników zewnętrznych, powinna być traktowana wyjątkowo. Dłonie są bardzo narażone na działanie różnych niesprzyjających czynników jak zimno, wiatr, środki czyszczące. Przez to wymaga specjalnej pielęgnacji, która powinna się skupić przede wszystkim na regularnym stosowaniu kremów do rąk.

Kremy do rąk

Na półkach drogeryjnych można znaleźć wiele specyfików do rąk, które różnią się składem, działaniem i maja wiele kuszących zapachów. Jednak nie o zapach tu chodzi – dłonie powinny być pielęgnowane w zależności do tego jakiego składnika najbardziej im potrzeba. Nieproblematyczna skóra rąk, która nie styka się z żadnymi szkodliwymi substancjami, może być traktowana najzwyklejszym, ulubionym kremem. Jednak dłonie z tendencją do wysuszenia, które szybko reagują na takie czynniki jak, np. zimno powinny być poddane specjalnej ochronie.

Najlepiej sprawdzą się kremy o bogatej konsystencji, np. na bazie mocznika, który rewelacyjnie nawilża i regeneruje skórę. Dłonie potrzebujące ochrony wato smarować produktami na bazie gliceryny. Ponadto, warto zafundować im specjalne maseczki, o bardziej skoncentrowanym składzie, które również z powodzeniem można odnaleźć w pierwszej lepszej drogerii.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: