Palenie papierosów a zmarszczki

Stosowanie używek, w tym, m.in. palenie papierosów ma znaczny wpływ na kondycję skóry. Palenie może mieć tak samo niszczący wpływ na skórą, jak promieniowanie słoneczne.

U osób, które palą regularnie zauważa się szybsze pogorszenie stanu, brzydki kolor skóry oraz wcześnie pojawiające się zmarszczki. Nikotyna zawarta w papierosach powoduje kurczenie się naczyń krwionośnych osadzonych w skórze, co doprowadza do dostarczania niewystarczających ilości składników odżywczych i witamin. Ma to wpływ na szybszy proces starzenia się skóry.

Ponadto, substancje zawarte w dymie uszkadzają kolagen i elastynę, odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie i jędrność. Palenie papierosów dostarcza dużej ilości wolnych rodników, które maja ogromny wpływ na stan skóry. Papierosy powodują wysuszenie skóry. Mogą również powodować zatykanie porów oraz powstawanie nieładnie wyglądających zmian skórnych.

W przypadku palaczy nawet regularna i intensywna pielęgnacja nie jest w stanie zatrzymać procesów spowodowanych dymem papierosowym. Skóra traktowana w ten sposób bez względu na to jaki krem jest stosowany, będzie wyglądała na zmęczoną, szarą i naznaczoną przez czas.

PODZIEL SIĘ: