ODMŁADZANIE twarzy po czterdziestce

Skóra po 40. roku życia traci sprężystość i elastyczność oraz wymaga lepszego nawilżenia. Odmładzanie twarzy jest nie lada wyzwaniem, lecz codzienna pielęgnacja oraz pomoc kosmetologa mogą zdziałać cuda.

Zapobieganie i profilaktyka.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest ważna dla utrzymania skóry w dobrej kondycji. Zapobiega powstawaniu uszkodzeń i opóźnia procesy starzenia. Warto poświęcić więcej czasu na wieczorny demakijaż i oczyszczanie twarzy. Pomocne kosmetyki to nawilżające mleczka i pianki, które nie podrażniają skóry. Najlepiej wybierać te, które nie zawierają alergenów. Przed nałożeniem kremu na dzień i na noc, należy zaaplikować na skórę odpowiednie serum. Prepratat na noc powinien mieć działanie odżywcze, zaś na dzień liftingujące. Dodatkowo 2 – 3 razy w tygodniu należy wykonać peeling enzymatyczny.

Najlepiej wybierać preparaty o bogatym składzie, zawierające witaminy, minerały, ekstrakty z roślin, fitoestrogeny, peptydy, kolagen, kwas hialuronowy i kwasy owocowe AHA. W odmłodzeniu twarzy pomoże też retinol – czysta postać witaminy A. Wnika do głębokich warstw skóry, pobudzając regnerację komórek oraz produkcję kolagenu. Co więcej, przyspiesza złuszczanie naskórka oraz jego odnowę. W ten sposób działa wygładzająco na zmarszczki. Jest też sprzymierzeńcem w walce z przebarwieniami. Preparaty zawierające retinol zaleca się stosować na noc. W połączeniu z promieniami słonecznymi może spowodować podrażnienia skóry.

Masaż ultradźwiękami.

Po ukończeniu 40. roku życia zmienia się owal twarzy, dlatego ważne jest wykonywanie odpowiedniego masażu polegającego na ugniataniu, szczypaniu, oklepowaniu i wibracji twarzy. Bardzo dobre efekty przynosi masaż ultradźwiękami. Zmuszają mięśnie do aktywniejszej pracy, podnosząc podbródek i policzki oraz wygładzając zmarszczki. Zapobiega cieniom i opuchliźnie pod oczami. Ultradźwięki są to fale o częstotliwości powyżej zakresu słyszalności ucha ludzkiego. Oddziałują na ciało powodując regenerację i odmłodzenie tkanek podczas relaksującego masażu. Po czterdziestym roku życia zmarszczki mimiczne są znacznie bardziej widoczne. Najbardziej popularnym sposobem na ich wygładzenie jest zastosowanie wypełniaczy zawierających substancje o działaniu podobnym do botoksu. Bardzo dobre efekty daje zastosowanie pseudobotuliny, która widocznie poprawia jędrność i sprężystość skóry. Innym wartym uwagi zabiegiem jest mikrodermabrazja, która pomoże wygładzić zmarszczki i blizny, poprawi koloryt i elastyczność skóry. Polega na bezinwazyjnym złuszczaniu naskórka za pomocą preparatów peelingujących i nawilżających.

PODZIEL SIĘ: