Karboksyterapia

zmarszczki

Medycyna estetyczna szuka różnych rozwiązań w walce ze starzeniem się skóry. Wraz z upływem lat nasze ciało się zmienia, dlatego pragniemy zachować młodość i piękno. W tym celu opracowywane są nowe metody, które przywracają skórze dawny wygląd. Jednym z nich jest karboksyterapia.

Karboksyterapia w walce ze starzeniem się skóry

Karboksyterapia to coraz bardziej popularny zabieg. Skutecznie rozprawia się z cellulitem, zmarszczkami czy innymi oznakami starzenia się ciała. Metoda oparta jest na działaniu dwutlenku węgla, stąd jej nazwa. Już kilkadziesiąt lat temu wykorzystywano ten środek w medycynie, głównie w leczeniu niewydolności żylnej. Z biegiem lat sprawdzono jego działanie przy terapii cukrzycy, miażdżycy. Badania wykazały, że wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę daje niesamowite efekty, stąd jego obecność w medycynie estetycznej.

Działanie dwutlenku węgla

Dwutlenek węgla jest obecny w naszym organizmie. Reguluje przepływ krwi. Dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. Jego podanie ma więc działanie stymulujące. Krew zaczyna szybciej krążyć, a komórki mogą się efektywniej odnawiać. Nasza skóra, na skutek działania tego gazu staje się bardziej sprężysta, przez co wygląda młodziej. Zwiększa się produkcja kolagenu, który sprawia, że skóra zyskuje nową jakość i atrakcyjny wygląd. Ciało zostaje napięte, więc karboksyterapia idealnie nadaje się do konturowania owalu twarzy. Metoda ta sprawdza się także na zwiotczałą skórę i walkę z cellulitem. Wprowadzony pod skórę dwutlenek węgla zmienia się w kwas węglowy, który niszczy tłuszcz. Problem z rozstępami czy widoczną tkanką tłuszczową znika w mgnieniu oka, pozostawiając gładką skórę.

Charakterystyka zabiegu

Do wykonania zabiegu karboksyterapii niezbędne jest specjalne urządzenie, które pozwala na regulację dwutlenku węgla. Gaz wprowadza się podskórnie, za pomocą cienkiej igły. Metoda jest praktycznie bezbolesna, więc nie wymaga znieczulenia. Skóra po zabieg może być nieco opuchnięta i zaczerwieniona. Dwutlenek węgla bardzo szybko wnika w komórki skóry. Cały zabieg nie trwa dłużej niż 30 minut. Karboksyterapia jest bardzo skuteczną metodą redukcji zmarszczek i łysienia. Już po kilku tygodniach od jej zastosowania są widoczne efekty działania dwutlenku węgla. Skóra staje się jędrna i wygładzona. Koszt zabiegu nie jest wysoki w porównaniu do metod laserowych. Zdecydowanie warto wypróbować taki sposób walki ze starzejącą się skórą twarzy i całego ciała.

PODZIEL SIĘ: