Ratunku! Moja skóra traci elastyczność

Z wiekiem maleje produkcja kolagenu i elastyny. W efekcie skóra traci elastyczność, staje się wiotka. Czy można temu zaradzić?

Elastyczność to cecha, która pozwala skórze na odwracalne odkształcanie skóry. Jeśli np. delikatnie naciągnie się fragment skóry, to taka, która jest elastyczna wróci do swojego poprzedniego stanu. Z wiekiem jednak skóra powoli traci tę cechę, staje się wiotka i mało nawilżona. Można temu zaradzić.

Nawilżenie

Należy zacząć od odpowiedniego nawodnienia skóry, zarówno zewnętrznie za pomocą kosmetyków, jak i wewnętrznie. Nie należy zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne nawilżą ją i ochronią przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dobry krem i serum, z dodatkiem witaminy C, A czy kwasu hialuronowego (pobudzą produkcję kolagenu), powinny na stałe zagościć w kosmetyczce.

Co szkodzi?

Nie należy również zapominać o kremach z filtrem. Promienie UV nie mają korzystnego wpływu na skórę. Twarz czy ciało często wystawiane na słońce i to bez odpowiedniego zabezpieczenia szybciej się starzeją. Warto zrezygnować tez z palenia papierosów – wiadomym jest, że mają one bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, a tym samym na wygląd.

Jeśli jednak za późno już na ratowanie skóry na własną rękę, gabinety medycyny estetycznej oferują szereg zabiegów, którym można poddać się i odzyskać młody, świeży wygląd.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: