Usuwanie kurzych łapek

Usuwanie kurzych łapek

Młodość ducha można zachować przez całe życie. Niestety – z młodością skóry nie jest już tak prosto. Począwszy od 25 roku życia musimy zmagać się ze stopniową utratą elastyczności naszej „powłoki”. Oczywiście jest to proces stopniowy – ubytek kolagenowych włókien w skórze daje o sobie znać dopiero po pewnym czasie. Pierwsze zmarszczki pojawiają się w okolicach, gdzie skóra jest najcieńsza i najbardziej delikatna – wokół oczu.

Profilaktyka na kurze łapki.

Noszą one miano „kurzych łapek” i mimo w miarę sympatycznej nazwy – mogą naprawdę spędzać sen z powiek. Aby choć trochę opóźnić ich pojawienie się warto pamiętać o codziennej profilaktyce. A powinna ona polegać m.in. na : regularnym nawilżaniu skóry (zarówno za pomocą preparatów kosmetycznych do użytku zewnętrznego, jak i suplementów diety i odpowiednich produktów żywnościowych); ograniczeniu kąpieli słonecznych oraz ochronie przed szkodliwym dla skóry promieniowaniem UV; stosowaniu pierwszych kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym, kremów pod oczy, preparatów służących do mikrodermabrazji, serów czy kremów na noc.

 

Pomocne masaże.

Aplikacji w/w preparatów może towarzyszyć masaż twarzy – co dodatkowo będzie stymulowało skórę. Jeśli kurze łapki mają już bardziej wyraźną formę można zdecydować się również na profesjonalne zabiegi w salonie kosmetycznym. Należą do nich m.in. mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, peelingi kawitacyjne czy fotoodmładzanie skóry. To, jaki zabieg będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry warto najpierw skonsultować ze specjalistą.

PODZIEL SIĘ: