Usuwanie zmarszczek kosmetyki

W przypadku wczesnych zmarszczek mimicznych nie jest konieczne wykonywanie inwazyjnych zabiegów. Wystarczy stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych na co dzień. Duże znaczenie w profilaktyce pierwszych zmarszczek ma również styl życia, dieta bogata w antyoksydanty oraz regularne nawadnianie organizmu (a co za tym idzie również skóry). Niestety – jeśli chodzi o zmarszczki głębsze, które pojawiły się już lata temu – pielęgnacja za pomocą kosmetyków (nawet tych wyjątkowo skoncentrowanych) może nie wystarczyć.

Kremy i maseczki.

O ile bowiem dobry krem czy maseczka są w stanie skórę odżywić, wzmocnić jej strukturę i spowolnić powstawanie zmarszczek, to jednak nie są w stanie tego procesu odwrócić. Krem jest w stanie zapewnić skórze niezbędne składniki mineralne oraz nawilżyć ją, niemniej – nie usunie oznak starzenia. Za pomocą odpowiedniego preparatu przeciwzmarszczkowego można jednak (oczywiście przy systematycznym stosowaniu) nieco zmarszczki spłycić, głównie poprzez wypchnięcie zmarszczek od wewnątrz (np. za pomocą białka zawartego w preparacie powodującego spulchnienie skóry). Kosmetyczne preparaty przeciwzmarszczkowe mogą być zatem doskonałym uzupełnieniem profilaktyki, zalecanym zwłaszcza paniom około 30 – 40 roku życia. Niektóre z kremów mogą wspomagać naturalną odbudowę włókien kolagenu, korygując drobne zmarszczki mimiczne. Ważna jest również ochrona skóry przed działaniem wolnych rodników.

 

Kosmetyki z kwasem hialuronowym.

Wiele z kosmetyków zawiera także pochodne kwasu hialuronowego, które nie tylko intensywnie nawilżają skórę, ale również zmniejszają widoczność zmarszczek na niej. Zastosowanie w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej znajdują również tzw. dermakosmetyki i dermarollery. Te ostatnie pomagają stymulować skórę za pomocą mikronakłuć, dzięki którym organizm przystępuje do namnażania zdrowych komórek, produkcji kolagenu i elastyny. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju sera. To kosmetyki o skoncentrowanym składzie, wnikające głęboko w skórę oraz odżywiające ją. Choć większość naprawdę skutecznych preparatów nie należy do tanich, należy pamiętać, że wysoka cena nie zawsze gwarantuje jakość. Warto sięgać po opinie innych użytkowniczek, czytać składy, porównywać. A przede wszystkim – nie szukać kosmetyku, który będzie swoistym kosmetycznym panaceum. Takiego jeszcze nie wynaleziono.

PODZIEL SIĘ: