Kosmetyki pielęgnacyjne i makijaż w walce ze ZMARSZCZKAMI

Współczesne kobiety mogą sięgnąć po dwa rodzaje broni w walce ze zmarszczkami – kosmetyki pielęgnacyjne i makijaż. Warto wiedzieć, które z nich wybrać, aby wygładzić skórę i nadać jej promienny, zdrowy wygląd.

Pielęgnacja skóry.

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest kluczem do sukcesu w walce ze zmarszczkami. Preparaty przeciwzmarszczkowe, które w tym pomogą to kremy na dzień i na noc, maseczki liftingujące, olejki i serum. Krem na dzień ma za zadanie ochronić skórę przed zanieczyszczeniami, słońcem, wiatrem, a zimą również przed mrozem. Powinien zawierać witaminę E zwalaczającą wolne rodniki oraz chroniącą przed promieniowaniem słonecznym. Ekstrakty roślinne zawarte w kremach nawilżają i natłuszczają skórę zapobiegając jej przesuszeniu. Zadaniem kremu na noc jest przede wszystkim zregenerowanie i odżywienie skóry. Preparat powinien zawierać witaminy oraz olejki, np. z wiesiołka. Krem na bazie olejków zapobiegnie utracie nawilżenia, wygładzi skórę i poprawi jej elastyczność.

W trosce o zdrowie skóry, warto stosować dodatkowo odżywcze olejki. Są źródłem cennych witamin, m.in. A, D i E. Pomagają odbudować uszkodzoną skórę. Można stosować je zamiast kremu na noc. Wypełnią strukturę skóry, wygładzając ja i wyrównując, dzięki czemu rano będzie wyglądać bardziej promiennie. Zaleca się stosować preparaty zawierające 100% czystych olejów roślinnych. Są droższe, ale bardziej wydajne. Efekty ich działania są znacznie lepsze w porównaniu z innymi kosmetykami tego typu. Około trzech razy w tygodniu warto zafundować skórze maseczkę liftingującą. Najlepiej działają te, które zawierają kolagen i retinol. Serum przeciwzmarszczkowe jest preparatem przypominającym klasyczny krem, jednak jego działanie jest znacznie bardziej intensywne. Podstawowym składnikiem dobrego serum są roślinne kwasy tłuszczowe oraz olejki roślinne. Można stosować je jako bazę pod makijaż.

Kremy, podkłady, pudry.

Kosmetyki do wykonania makijażu pomocne w walce ze zmarszczkami to podkłady i pudry o działaniu liftingującym. Efekt napięcia skóry utrzymuje się do kilku godzin po zastosowaniu. Zaleca się stosować podkład lub puder. W przeciwnym razie ich nadmiar będzie gromadzić się w zmarszczkach, uwydatniając je. Aby odpowiednio je zaaplikować, Chcąc poprawić kontur ust, można zastosować bazę liftingującą, albo pomadkę o podobnym działaniu. Skuteczność kosmetyków liftingujących zależy od tego, co zawierają. Najlepsze efekty zapewnią preparaty zawierające ceramidy, liposomy i polipeptydy.

PODZIEL SIĘ: