Zalety soczewek kontaktowych

Zalety soczewek kontaktowych
Lensabl z Unsplash

Wady wzroku są bardzo powszechne w społeczeństwie. Choć nie zwracają one uwagi otoczenia i z łatwością można skorygować wadę za pomocą okularów, to nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Okulary mogą przeszkadzać w uprawianiu sportu, nie zawsze pasują również do danej osoby, które może wtedy czuć się z nimi niekomfortowo. Dla tych osób świetnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe, choć wydają się być innowacyjnym rozwiązaniem, stworzone zostały już 500 lat temu przez Leonardo da Vinci, jednak do codziennego użytku wprowadzone zostały w latach 60. XX wieku.

Od tego czasu, rosnąca popularność soczewek skłaniała producentów do poszukiwania coraz to doskonalszych rozwiązań, jakie miałyby podnieść komfort korzystania z soczewek. Dzięki temu w chwili obecnej na rynku dostępne są różnorodne soczewki kontaktowe – w szerokim zakresie cenowym, o różnych kolorach, zastosowaniu, a także czasie, w jakim możemy z nich korzystać. Przy wyborze soczewek warto jednak zdecydować się produkty firm, które cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników, aby uniknąć nieprzyjemnych skutków korzystania z nieodpowiednich soczewek. Jednym z wiodących producentów soczewek kontaktowych jest firma Acuvue.

Podstawowe zalety soczewek kontaktowych zaprojektowanych przez firmę Acuvue  (https://www.acuvue.pl/) to nie tylko wysoka jakość widzenia dzięki ich używaniu, ale są przy tym komfortowe w użyciu i zdrowe dla oczu. Komfort ich użytkowania wynika z tego, że są wyjątkowo cienkie oraz wykonane z miękkich materiałów, które przepuszczają tlen, a także dzięki nawilżającej technologii Hydraclear, co pozwala zachować świeżość oczu przez dłuższy czas. Są łatwe w użyciu dzięki jasnoniebieskiemu zabarwieniu, które ułatwia odnalezienie soczewki. Posiadają także znacznik strony 123, dzięki czemu można ocenić, czy soczewka jest prawidłowo ułożona.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: