Działanie kolagenu

kosmetyki z kolagenem

Kolagen zrobił zawrotną karierę w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Ta substancja, zaliczana do białek, poprawia kondycję skóry, włosów i stawów. Niestety, nie każdy wie, czym jest kolagen.

W przypadku kolagenu mamy do czynienia ze specyficznym białkiem, który wchodzi w skład tkanki łącznej. Ten polipeptyd wchodzi w skład skóry, ścięgien i chrząstek stawowych. Z przeprowadzonych badań wynika, iż 3 łańcuchy kolageny łączą się w jedno włókno.

Synteza kolagenu

Organizm człowieka posiada zdolność do syntezy kolagenu. Niestety, w miarę upływu czasu wytwarza coraz mniej tego cennego białka. Łańcuch polipeptydowy powstaje w obecności witaminy C. Osoby, których dieta jest uboga w kwas askorbinowy, częściej cierpią z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów.

Właściwości ujędrniające

Z punktu widzenia przemysłu kosmetycznego kolagen jest niezwykle cenną substancją. Za jego sprawą cieszymy się gładką, elastyczną i dobrze nawilżoną skórą. Jednocześnie kolagen przyczynia się do jej regeneracji. Niestety, w miarę upływu czasu nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu.

Procesy starzenia się

Kiedy w organizmie spada stężenie tego cennego białka, nasza skóra zdradza oznaki starzenia. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia, a włosy stają się szorstkie i matowe.

Kolagen stosowany wewnętrznie

Od pewnego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania napojami z kolagenem. Naukowcy uważają, że dostarczając to białko do wnętrza organizmu, zapobiegamy wielu groźnym chorobom i spowalniamy procesy starzenia.

Z kolei kosmetyki, które zawierają kolagen, pobudzają fibroblasty do produkcji tego cennego białka. Za sprawą tego typu specyfików możemy cieszyć się gładką, jędrną skórą przez wiele lat.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Usuwanie zmarszczek 2020