Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się, warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które wpłyną korzystnie na stan skóry.

Ważnym składnikiem kremów przeciwdziałających starzeniu się są składniki aktywne. W zależności do producenta i zastosowania, w kremach mogą znajdować się różne składniki aktywne, każdy o innym działaniu. W kosmetykach dla kobiet dojrzałych można znaleźć, np. koenzym Q10. Może on opóźnić proces starzenia się i poprawić elastyczność skóry. Q10 to tzw. przeciwutleniacz, który chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Komórki się regenerują, stymulowane jest produkcja kolagenu. Q10 może być składnikiem nie tylko kremów ale i balsamów i mleczek do ciała, czy szamponów, i odżywek.

Popularne jest też stosowanie witaminy A oraz C, które można znaleźć, np. w kremach po oczy. W niektórych specyfikach w składzie odnaleźć można kwas hialuronowy, powszechnie stosowany w medycynie estetycznej. Poprawia on nawilżenie, elastyczność i jak koenzym Q10 stymuluje produkcje kolagenu. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym elementem walki z pierwszymi oznakami starzenia się jest profilaktyka, czyli stosowanie kosmetyków nawilżających od samego początku. Regularna pielęgnacja cery, nawilżanie i złuszczanie to klucz do utrzymania młodego wyglądu. Zanim pojawią się pierwsze zmarszczki warto wyposażyć się w lekki krem po oczy i nawadniać skórę od środka pijąc spore ilości wody.

Udostępnij :)