Fotoodmładzanie w walce ze zmarszczkami

Fotoodmładzanie w walce ze zmarszczkami

Oprócz peelingów chemicznych, zastrzyków czy zabiegów laserowych, popularnym zabiegiem odmładzającym jest tak zwane fotoodmładzanie. Fotoodmładzanie to inaczej naświetlanie skóry. Zabieg ma na celu nie tylko zmniejszenie istniejących blizn czy bruzd, ale może także pomóc w innych problemach skórnych. Z powodzeniem można stosować go na przebarwienia czy zmiany naczyniowe.

Jak wygląda zabieg?

Metoda polega na naświetlaniu skóry twarzy za pomocą specjalnego urządzenia. Wytwarza ono intensywne, pulsujące światło o niskiej gęstości, które rozgrzewa skórę. Powoduje to pobudzenie włókien kolagenowych, które skracają się i przebudowują. Naświetlanie pobudza tkanki również do produkcji nowych.

Zabieg może być również z powodzeniem stosowany na przeróżne zmiany skórne, jak przebarwienia. Do urządzenia dołączane są specjalne końcówki, w zależności od tego jaki problem skórny chce się usunąć.

Przebarwienia, zmiany naczyniowe

Bezpośrednio po zabiegu przebarwienia stają się jeszcze bardziej ciemne i widoczne, jednak po kilku dniach skóra w tym miejscu zaczyna się łuszczyć. Po pewnym czasie znikają one całkowicie. W przypadku zmian naczyniowych po naświetlaniu stają się bardziej czerwone i opuchnięte, jednak kwestią kilku dni jest stopniowe ich zanikanie.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: