Jak dbać o SZYJĘ I DEKOLT

Dbając o skórę twarzy, często zapomina się o szyi i dekolcie. W tych okolicach skóra jest bardzo delikatna, dlatego warto wiedzieć, jak o nią dbać.

Kolagen, a skóra szyi i dekoltu.

Skóra szyi i dekoltu posiada mniej włókien kolagenu i elastyny. Poza tym jest niemal zupełnie pozbawiona tłuszczu. Szybko się odwadnia i wiotczeje. Działanie promieni słonecznych powoduje powstawanie piegów, pajączków, przebarwień i zmarszczek. Skórze szkodzą również pewne przyzwyczajenia. Bardzo ważne jest zachowanie wyprostowanej postawy ciała, eksponującej kobiecość i dodającej pewności siebie. Zapobiegnie powstawaniu głębokich zmarszczek. Podczas codziennej gimnastyki warto wykonać ćwiczenia wzmacniające mięśnie szyi. W trosce o skórę dekoltu, należy spać na plecach lub na boku. W przeciwnym razie będzie się marszczyć i rozciągać. Wymaga również odpowiedniej ochrony przed słońcem. Przed wyjściem z domu należy nałożyć na nią krem z filtrem UV, najlepiej 30 – 40 SPF.

Codzienna pielęgnacja.

Podstawą dbania o skórę szyi i dekoltu jest codzienna pielęgnacja. Po ukończeniu 25. roku życia należy stosować kosmetyki używane do pielęgnacji twarzy. Skóra w tych okolicach wymaga oczyszczenia z potu, pozostałości perfum i zanieczyszczeń. Po zastosowaniu mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego, należy nałożyć na szyję i dekolt krem nawilżający. Raz w tygodniu warto wykonać peeling enzymatyczny. Kosmetyki do pielęgnacji skóry dekoltu i szyi powinny zawierać witaminy A, C, i E, flawonoidy, koenzym Q10, kolagen oraz kwas hialuronowy i kwasy owocowe AHA. Warto stosować kremy z ekstraktami roślinnymi, np. z arniki i kasztanowca.

Jeżeli skóra szyi i dekoltu jest bardzo zniszczona, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów odmładzających te okolice. Intensywnie nawilżają skórę, redukują zmarszczki lub odbudowują powłokę ochronną. Lubianym zabiegiem jest mesolift, który polega na wstrzyknięciu odmładzających substancji odżywczych pod skórę.

PODZIEL SIĘ: