Kosmetyki do bardzo suchej cery

Problemy związane z suchą cerą można skutecznie rozwiązać, stosując odpowiednie kosmetyki. Właściwa pielęgnacja jest podstawą do uzyskania zdrowej i promiennej skóry.

Szczególna pielęgnacja.

Cera sucha jest jednym z najbardziej problematycznych typów. Wymaga szczególnej pielęgnacji składającej się nie tylko z kosmetyków, ale także specjalnych zabiegów. Sucha skóra jest skłonna do podrażnień, matowa i łuszcząca się. Często jest to efekt działania zanieczyszczeń powietrza i nieprawidłowej pielęgnacji, jednak może być uwarunkowana genetycznie. Należy także do naturalnych konsekwencji starzenia się skóry. Chcąc pozbyć się uczucia napięcia i pieczenia skóry, należy ją nawilżać i natłuszczyć.

Najlepsze kosmetyki do cery suchej zawierają substancje nawilżające oraz chroniące skórę przed promieniowaniem słonecznym, zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami. Lekko natłuszczają skórę, co jest szczególnie istotne zimą, kiedy jest narażona na wysuszenie i podrażnienia. Podstawowym składnikiem preparatów do pielęgnacji cery suchej są naturalne olejki, np. olejek jojoba. Witaminy A, C, E i z grupy B odżywiają skórę i utrzymują wysoki poziom nawilżenia. Ekstrakty z orzechów makadamia, pestek winogron i marakui mają podobne działanie. Stymulują produkcję elastyny i kolagenu, zapobiegają utracie kwasu hialuronowego oraz chronią przed wolnymi rodnikami i promieniowaniem słonecznym. Kosmetyki do pielęgnacji cery suchej powinny także zawierać miód odmładzający skórę i wspomagający jej regenerację oraz potas regulujący równowagę komórkową i nawilżenie skóry. Należy unikać kosmetyków zawierających alkohol, ponieważ wysusza skórę oraz mydła niszczącego naturalną barierę ochronną skóry. Sucha skóra jest podatna na alergie i podrażnienia, dlatego nie warto stosować preparatów zawierających barwniki i substancje zapachowe.

Codzienna pielęgnacja kremem.

Podstawą codziennej pielęgnacji jest krem na dzień oraz płyn micelarny oczyszczający skórę. Nie należy stosować peelingów, ponieważ mogą wywołać podrażnienia. Warto trzy razy w tygodniu poddać się zabiegowi z zastosowaniem maseczki odżywczej w gabinecie kosmetycznym lub wykonać go samodzielnie w domu. Dwa razy w roku poleca się zastosować serię zabiegów dotleniających i głęboko nawilżających. Dieta powinna wspomagać działanie kosmetyków, dlatego musi być bogata w zboża, oleje roślinne, ryby i warzywa. Warto uzupełnić ją suplementami zawierającymi kwasy Omega-3. Wspomagają regenerację skóry oraz zapobiegają jej odwodnieniu i przesuszeniu.

PODZIEL SIĘ: