Olej arganowy – panaceum na zmarszczki?

olej arganowy

Olej arganowy zrobił zawrotną karierę w przemyśle kosmetycznym. Znajdziemy go zarówno w kremach przeciwzmarszczkowych, jak i balsamach łagodzących podrażnienia po depilacji. Czy olej arganowy może spowolnić procesy starzenia?

Płynne złoto Maroka stanowi bogate źródło cennych substancji odżywczych. W związku z tym, iż wpływają one korzystnie na funkcjonowanie skóry, olej arganowy można znaleźć zarówno w profesjonalnych, jak i drogeryjnych kosmetykach. Niestety, w tych ostatnich zazwyczaj występuje pod koniec składu. Oznacza to, iż stężenie płynnego złota Maroka jest niskie.

Olej arganowy – właściwości anti-aging

Swoją popularność olej arganowy zawdzięcza właściwościom pielęgnacyjnym i odmładzającym. Z przeprowadzonych badań wynika, iż składniki zawarte w płynnym złocie Maroka spowalniają procesy starzenia.

Płynne złoto Maroka – pozyskiwanie

Olej arganowy uzyskuje się z nasion drzewa arganowego. Ten naturalny produkt nie tylko pielęgnuje skórę, ale też wykazuje właściwości lecznicze. W związku z tym, iż drzewa arganowe porastają wyłącznie określony region Maroka, pozyskiwanie oleju jest niezwykle kosztowne. W związku z tym nie należy wierzyć producentowi, który twierdzi, że krem za 10 zł charakteryzuje się wysoką zawartością tego składnika.

olej arganowy

Spłycenie zmarszczek

Naukowcy zauważyli, iż olej arganowy przyczynia się do spłycenia istniejących zmarszczek. Choć nie zastąpi operacji plastycznej, wyraźnie zmniejsza widoczność bruzd. Swoje działanie odmładzające zawdzięcza antyoksydantom, które neutralizują wolne rodniki. Te reaktywne cząsteczki odpowiadają za procesy starzenia.

Intensywne nawilżenie

Olej arganowy dogłębnie nawilża skórę. Warto jednak pamiętać, iż ten naturalny produkt ujawnia swoje dobroczynne właściwości wówczas, gdy nakładamy go na zwilżoną skórę. W ten sposób przyczyniamy się do powstawania emulsji o właściwościach nawilżających.

Olej arganowy – właściwości ochronne

Płynne złoto Maroka chroni skórę przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Silny wiatr, mróz czy wysoka temperatura oddziałują niekorzystnie na nasze ciało. Korzystając z dobrodziejstw oleju arganowego, unikamy przesuszenia skóry.

W związku z tym, iż olej arganowy stanowi bogate źródło antyoksydantów i witamin, warto regularnie korzystać z jego z dobrodziejstw. Sklepy, które zajmują się sprzedaż kosmetyków naturalnych, oferują płynne złoto Maroka. Wprawdzie jego cena jest wysoka, ale działanie rekompensuje poniesione koszty.

PODZIEL SIĘ: