Osocze bogatoplytkowe charakterystyka zabiegi i dla kogo jest przewidziany?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest skutecznym sposobem na pozbycie się zmarszczek. Przed poddaniem się zabiegowi, warto dowiedzieć się jak przebiega oraz kto może z niego skorzystać.

Wygładzanie zmarszczek.

Metoda odmładzania skóry polegająca na podaniu osocza bogatopłytkowego jest idealna dla osób, które są uczulone na składniki preparatów stosowanych podczas popularnych zabiegów wygładzających zmarszczki. Alergia na kwas hialuronowy, czy też inne związki chemiczne przestaje być przeszkodą w walce o młodszy wygląd. Technika terapii zależy od tego, jaki jest cel zabiegu. Rewitalizacja skóry twarzy, dekoltu i szyi jest wykonywana za pomocą mezoterapii igłowej. Korekcja zmarszczek i fałd następuje poprzez wypełnienie ich meyodą liniową. Osocze bogatopłytkowe jest także pomocne w regeneracji skóry po zabiegu medycyny estetycznej. Wówczas kosmetolog przygotowuje maseczkę, którą aplikuje na twarz pacjenta.

Niestety terapia osoczem bogatopłytkowym nie jest uniwersalną metodą na pozbycie się zmarszczek. Nie może być wykonana, jeżeli pacjent przyjmuje antykoagulanty, czyli leki przeciwzakrzepowe. Powodują utratę aktywności trombiny i innych substancji osocza. Terapia nie byłaby więc skuteczna i mogłaby spowodować powikłania. Nie można stosować jej również w przypadku ciąży i okresu laktacji oraz chorób nowotworowych i krwi.

Zabieg na skórze dojrzałej.

Najlepsze efekty można zauważyć wówczas, gdy terapii poddaje się skórę dojrzałą. Osoby w wieku od 40. do 60. roku życia powinny poddać się od kilku do kilkunastu zabiegów. Ich ilość i częstotliwość jest ustalana indywidualnie. U osób młodszych skóra nie potrzebuje wsparcia w postaci mechanizmów naprawczych, niemniej terapia osoczem bogatopłytkowym doskonale sprawdza się w roli profilaktyki przeciw starzeniu się skóry. Osoby w średnim wieku nie potrzebują tak wielu zabiegów naprawczych, aby osiągnąć zadowalające efekty. Naturalne mechanizmy naprawcze skóry w tym okresie życia są jeszcze bardzo sprawne. U osób po 60. roku życia metoda odmładzania osoczem bogatopłytkowym nie sprawdzi się. Bardzo ważny wpływ na skuteczność zabiegu ma wiek biologiczny. Jeżeli stopień uszkodzenia skóry jest wysoki, posiada osłabione zdolności regeneracyjne. Wówczas pacjent powinien przygotować się na konieczność wykonania większej ilości zabiegów.

PODZIEL SIĘ: