SCULPTRA – nowy zabieg odmładzający

Sculptra to jeden z innowacyjnych zabiegów, które pomogą pozbyć się zmarszczek na długi czas. Czas poznać kolejnego sprzymierzeńca w walce z oznakami starzenia się skóry.

Poprawa objętości i sprężystości skóry.

Scupltra jest preparatem, który pobudza skórę do odzyskania utraconej objętości i sprężystości. Działa jak lifting, lecz w przeciwieństwie do niego jest bezinwazyjny i nie wymaga hospitalizacji. Sekret skuteczności tkwi w działaniu kwasu L-polimlekowego. Substancja jest otrzymywana syntetycznie, lecz pod względem strukrury i działania przypomina naturalny odpowiednik.
Przed pierwszym zabiegiem lekarz ustala z pacjentem plan zabiegowy. Jeden zabieg trwa około 30 minut. Przed zaaplikowaniem preparatu pod skórę, lekarz znieczula ją specjalną maścią. Następnie dezynfekuje okolicę poddawaną zabiegowi. Zawiesina mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego jest wstrzykiwana głęboko pod skórę, dlatego natychmiast po zabiegu można zauważyć, że zmarszczki są wygładzone. Po zabiegu wykonuje masaż twarzy. Pacjent powinien powtarzać go dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. Po kilku dniach woda zawarta w preparacie zostaje wchłonięta w skórę i drobne rysy znów stają się widoczne. Wtedy nanocząsteczki kwasu L-polimlekowego pobudzają skórę do naturalnej produkcji kolagenu. Wywołuje lekki stan zapalny, który pobudza fibroblasty do aktywnej produkcji kolagenu. Po upływie 4-6 tygodni od wykonania pierwszego zabiegu, lekarz podejmuje decyzję, czy konieczne jest wykonanie dodatkowej korekcji. Zwykle zaleca się wykonanie 2 – 3 zabiegów, wykonywanych co sześć tygodni.

Skuteczność preparatu Sculptra.

Zaletą preparatu jest wysoka skuteczność. Choć pierwsze rezultaty można zauważyć po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu, utrzymują się one nawet przez okres dwóch lat. Atutem Sculptry jest bezpieczeństwo. Preparat zawiera naturalne substancje, które wchłaniają się do organizmu nie powodując uczulenia. Wadą zabiegu jest ryzyko wystąpienia pewnych działań niepożądanych, takich jak przejściowe krwawienie, zaczerwienienie skóry lub lekki obrzęk w miejscu wkłucia. Ustępuje zwykle w ciągu 6 dni.

PODZIEL SIĘ: